Thajsko: Krajina najkrajších pláží, chutného jedla a dostupných cien

Thajsko
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Thajsko – krajina nádherných pláží, sexturizmu, transvestitov, budhizmu a exotických zvierat. Thajské kráľovstvo nájdete v juhovýchodnej Ázii. Nazývajú ho aj Siam. Naša expedícia začala na ostrove Phuket, ktorý je už dosť turistický. Postupne sme prebrázdili západné pobrežie ostrova a presunuli sa na ďalšie ostrovy – Phi Phi, Koh Lanta a provinciu Krabi.

Phuket

Keďže náš let smeroval práve na sever na medzinárodné letisko Phuket, naše prvé zastávky boli spojené s týmto ostrovom. Z letiska sa dostanete kamkoľvek len chcete. Aj v pokročilej hodine nás ovanul horúci nočný vzduch a kvantum taxikárov, ktorí už čakali na svoju príležitosť. Nás sa zmocnila šialená taxikárka, ktorá nás po ceste kričiac oboznámila, že všetko je tu „cheap, cheap, super cheap“ (lacné, lacné, super lacné). Myslela hlavne obchody s názvom 7-Eleven. Svoju formulku opakovala niekoľko krát so šialeným úškľabkom na tvári. Po prebrázdení týchto obchodov sme však zistili, že až také „cheap“ to zas nie je a turizmus využívajú domáci hlavne vo svoj prospech.

Pokojná Kamala

Pobyt na ostrove Phuket sme odštartovali v Kamale, ktorá bola od letiska vzdialená cca 45 min. cesty. Pri ubytovaní, ktoré sme mali v blízkosti pláže nás zakaždým „poznásilňoval“ predavač oblekov, ktorý sa nám po ceste vždy prihováral slovami: „Hello, my friend“ svojim lámavým thajským prízvukom. Odolali sme a žiadny čierny oblek sme si nekúpili. Ešte to tak pri teplote 34 stupňov! V Kamale sa oplatí okrem pláže Kamala navštíviť aj pláž Leam Singh. Vstup na ňu je však spoplatnený (100 THB – 2,70 €).

Leam Singh beach.

Patong – ulica zábavy a nerestí

Ďalšia zastávka bola v Patongu. Tu sme navštívili legendárnu Bangla Road, kde nás „ohučali“ z každého rohu nielen obchodníci, ale aj bary a rôznorodá hudba. Každý večer sa na tejto neónovej ceste premelie obrovské množstvo ľudí a obchodníkov, ktorí vás budú lákať na neuveriteľné veci. Ulička nerestí a zábavy vám ponúkne ping-pong šou, sexuálne služby, zábavu a alkohol. Prešli sme ňou bez ujmy na zdraví.

Pláže v Patongu boli však znečistené. Tuk-tukom sme navštívili preto Paradise Beach a Freedom Beach, obidve boli spoplatnené. Boli veľmi pekné, no aj tu bolo dosť odpadkov, ktoré sa povaľovali po celom Thajsku v občasnom sprievode potkanov.  

Freedom beach.
Paradise beach.

Kata a Big Buddha

Cesta z Patongu do ďalšej destinácie – Katy nás taxíkom stála 400 THB (11 €). Je to zhruba 10 km cesty. Keďže sme sa potrebovali presúvať len po západnom pobreží, takýto spôsob prepravy bol najjednoduchší. Autobus jazdil až cez mesto Phuket a cesta by trvala niekoľko násobne dlhšie. Pri tomto mieste sa oplatí navštíviť sochu Big Buddha. Je jedna z najdôležitejších a veľmi ctených pamiatok na ostrove. Meria 45 metrov a je umiestnená v hornej časti kopcov Nakkerd medzi Chalong a Kata, kde sa môžete pokochať panoramatickým výhľadom.

Big Buddha

Filmová pláž Maya Bay

Loďou sme sa presunuli na malý ostrov Phi Phi. Tu boli najkrajšie a najpriezračnejšie pláže! Kúpali sme sa na odlahlej pláži Long Beach, kde nás odviezol lodný taxík z prístavu Tonsai Pier. Ak zablúdite na tento ostrov, rozhodne nevynechajte výlet na Monkey beach – pláž, kde sa môžete ponaháňať s opicami a po ceste sa okúpete na krásnej pláži s bielym pieskom na Bamboo Beach. Tiež vás odplavia na mini ostrovček Ko Phi Phi Lee a zátoku Maya Bay – miesto kde sa natáčal film Pláž s Leonardom DiCapriom. Na tomto ostrovčeku uvidíte aj Viking Cave (Jaskyňu Vikingov).

Vylodenie na ostrove Phi Phi.
Maya bay.
Maya bay.
Ostrov Phi Phi.
Monkey beach – pláž, kde sa môžete ponaháňať s opicami.
Obyvateľ Monkey beach.
Pláž Long Beach sme mali len pre seba.
Lodné taxíky na Long Beach.
Pláže na ostrove Phi Phi boli najčistejšie a najkrajšie. Voda teplá a priezračná.
Viking Cave (Jaskyňa Vikingov).

Našou ďalšou zastávkou bol ostrov Koh Lanta – kde pre zmenu neboli turisti skoro vôbec. Všade naokolo bola len samá príroda. Aj odtiaľto sme podnikli adrenalínový výlet loďkou, z ktorej nás skoro vyšpliechali silné vlny mora, divoký vietor a dážď. Našťastie všetci a všetko ostalo na mini palube loďky a s rozbúchaným srdcom sme sa vrátili späť na pevninu.

Koh Lanta a Smaragdová jaskyňa

Ak chcete zažiť skutočné dobrodružstvo, objednajte si výlet loďou na ostrov Koh Mook. Práve tu je Emerald Cave – Smaragdová jaskyňa. Pláž obkolesená skalami ku ktorej musíte preplávať tmavým 80-metrovým tunelom s baterkami v ruke. Kedysi o tomto mieste vedeli iba piráti, dnes si ľudia so sebou nosia vodeodolné kamery a vaky, aby si tú nádheru mohli vyfotiť. Tento výlet nás vyšiel 600 THB (cca 16 €).

Západ slnka na Koh Lante.

Krabi a jaskyňa plodnosti

Opäť sme sa dostali do turisticky rušnej časti Thajska – provincie Krabi. Tu sa rozhodne oplatí navštíviť Railay Beach, kde vás odvezie lodný taxík za 400 THB (10 €) tam aj späť. Z tejto pláže sa peši dostanete aj do Phra Nang Beach – nádhernej pláže obklopenej skalami. Pri nej sa nachádza aj mini jaskyňa plodnosti. Tak ak plánujete potomstvo, viete kam ísť.

Phra Nang Beach
Jaskyňa plodnosti s drevenými sexuálnymi pomôckami.

Thajská kuchyňa

Jedlo v Thajsku je veľmi dobré a lacné. Najznámejšie Pad Thai – ryžové rezance so sójovou omáčkou, kokosovým cukrom, mäsom, zeleninou, fazuľovými výhonkami a arašidmi pokvapkané limetkou si zamilujete. Vyskúšali sme tiež papájový šalát, polievku Tom Yum v znamení pikantných a kyslých chutí, kokosovú polievku Tom Ka Gai a miestne palacinky na rôzne spôsoby.

Pad Thai – ryžové rezance
Takto to vyzerá v miestnych obchodoch.
Thajská delikatesa.
V Thajsku si môžete pochutnať aj na pečených šváboch, húseniciach alebo červíkoch.

Zaujímavosti na záver

Ľudia v Thajsku sú celkom milí, no niektorí obchodníci, tuk-tukári a taxikári na vás budú chcieť zarobiť silou-mocou a môžu byť až nepríjemní. Všade naokolo na vás budú vyskakovať ponúkači rôznych služieb, vrátane masáží. Páni môžu v rámci nej absolvovať aj happy ending. Nie je nič nezvyčajné vidieť mladú Thajčanku so starým páprdom. Miestne dámy si privyrábajú naozaj rôznymi spôsobmi, vrátane sexuálnych služieb. Niekedy si budete lámať hlavu nad tým, či vidíte muža alebo ženu. V Thajsku je totiž veľa transvestitov.

Ak náhodou neviete dobre po anglicky, nevadí. Ani miestni veľmi nevedia. Ale na základných veciach sa dohovoríte. Pláže sú tu naozaj jedny z najkrajších na svete a ceny ubytovania, jedla a prepravy sú pre nás celkom dostupné. Takže odporúčam všetkými desiatimi!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokDystopická Chybná pokračuje. Je tu Dokonalá
Ďalší článokŽiadnu lásku, len sex: Novinka od americkej spisovateľky
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.