Bachledka: Chodník korunami stromov v objatí Belianskych Tatier

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zažiť prírodu z iného uhla pohľadu je výzvou, ktorú Bachledka – Stredisko v Bachledovej doline bezpochyby splnila. Mali sme možnosť využiť modernú 10-miestnu lanovku Gondola Bachledka, ktorá nás rýchlo a pohodlne preniesla na hrebeň. Bezbariérový prístup umožňoval jednoduchý vstup a nie je potrebné skladať invalidný vozík ani detský kočiar. Rovnako môžete do lanovky vstúpiť aj s domácim miláčikom.

Jazda lanovkou trvala len necelých 7 minút. Počas celej jazdy sme si navyše užívali úchvatný panoramatický pohľad na okolitú prírodu. Prešli sme sa po Chodníku korunami stromov, ktorý nás vyvýšil nad zem a ponúkol nám pohľad z vtáčej perspektívy na okolitú krajinu. Vôkol nás sa rozprestierali zelené koruny stromov a nádherné panorámy Belianskych Tatier. Edukačné zastávky nám sprostredkovali informácie o okolitej divokej faune a flóre, čím sme si ešte viac priblížili tento kúzelný lesný svet. Na vrchu čakala pre milovníkov adrenalínu sieť, po ktorej sme sa mohli prejsť a pod nohami bolo len prázdno. Rovnako sa dal po ceste naspäť využiť za drobný príplatok tobogán.

Živé sochy

V areáli boli aj živé sochy. Umelci vyzerali na nerozoznanie od tých skutočných a zaujímavými pózami a gestami zabávali všetkých návštevníkov. Ich nádherné kostýmy a dokonalá imitácia statických sôch elegantne zapadla do prostredia.

Rovnako sa môžete tešiť aj na vzrušujúcu jazdu na horských kárach. Horské káry, známe tiež ako mountain carts, sú robustné trojkolesové vozíky, ktoré vám poskytnú zábavu a rýchlosť, akú ste nezažili. Táto aktivita je určená pre všetky vekové kategórie, čo z nej robí ideálnu atrakciu pre celú rodinu, skupinu priateľov alebo jednotlivcov, ktorí hľadajú nové dobrodružstvo.

Kráľovstvo lesa Bachledka

Neskôr sme sa presunuli do úžasného Kráľovstva lesa Bachledka, ktoré pôsobilo ako magnet na všetky deti. Obrovské baranidlo, viacúrovňový lanový park, Pokuston a megatrampolína nás vtiahli do víru zábavy a odvážnych skokov.

Veľké dobrodružné lesné ihrisko pre celú rodinu sa nachádza priamo vedľa populárnej atrakcie Chodníka korunami stromov. Toto impozantné detské prírodné ihrisko patrí medzi najväčšie, má rozlohu až 4950 m² a ponúka 24 rôznych prírodných zábavných prvkov a atrakcií. Navyše, pre deti aj dospelých sú tu edukačné a interaktívne prvky, ktoré zaručia skvelú zábavu a vzdelávanie.

Návštevou Bachledky sme získali nezabudnuteľné spomienky a puto s prírodou, ktoré nás budú dlho sprevádzať. Ak hľadáte zážitok, ktorý vám umožní uvoľniť sa v náručí prírody, neváhajte.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokJo Nesbo šokuje. Šialené, temné a hrozivé!
Ďalší článokTajomstvá nevery: Prečo muži podvádzajú svoje ženy?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.