Ako si vyberať dovolenku z ponuky cestovných kancelárií?

dovolenku, dovolenka, dovolenka pri mori, CK
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ešte stále nemáte zajednanú žiadnu letnú dovolenku pri mori? Poradíme vám, ako si z ponuky cestovných kancelárií vybrať tú najlepšiu! Len prednedávnom ste chodili naobliekané ako cibule. A už teraz v apríli a máji zo šatníka vyťahujete krátke tričká či sukne? Nebojte sa, aj my si myslíme, že sa počasie totálne zbláznilo. Pri predstave, ako to asi bude vyzerať v júli a v auguste, sa roztápame ešte viac. 

Ako si vybrať tú správnu dovolenku? 

Stanovte si rozpočet

Predtým, ako si otvoríte webstránky cestovných kancelárií, odporúčame vám dohodnúť sa s partnerom na tom, koľko by ste boli ochotní zaplatiť za letnú dovolenku. Niekomu možno stačí dovolenka za 400 eur na osobu, ale iní si potrpia na luxus a túžia po exotickejšej, a tým pádom aj drahšej destinácie.

Ak chcete lacné dovolenky, tak vám jednoznačne odporúčame Turecko, Grécko, ale aj Bulharsko. Pokiaľ plánujete siahnuť hlbšie do vrecka, vyskúšajte dovolenku na Sardínii, Sicílii, Korzike, Mallorke, Elbe, ale i v Chorvátsku. Napriek tomu, že počas leta nájdete v chorvátskych dovolenkových destináciách viac Slovákov ako Chorvátov, dovolenku v Chorvátsku by sme cenovo mohli pokojne prirovnať k čarokrásnej exotickej Sardínii.

Počítajte aj s vedľajšími výdavkami

Nikdy si nezajednávajte dovolenku skôr, ako si stanovíte rozpočet. Mohli by ste tak minúť viac peňazí a spôsobilo by vám to finančné ťažkosti pri financovaní domácnosti. Okrem toho počítajte aj s tým, že aj na dovolenke niečo miniete – kúpite si suveníry, ochutnáte miestne špeciality, pôjdete na fakultatívny výlet atď. Počítajte preto aj s vedľajšími výdavkami.

Ak si zajednáte dovolenku na Sicílii, vašou povinnou zastávkou by mala byť sopka Etna. Ak na Sardínii, pozrite si miestne stavby nuraghi, o ktorých isto nikto nevie, na čo slúžili.

Ak si želáte pokojnejšie miesta mimo rušných centier, vyskúšajte stredomorské ostrovy okrem Malorky a Ibizy – napríklad Sardíniu, Sicíliu, Elbu, Korziku. Nezabúdajte ale aj na to, že v stredomorských krajinách platia siesty. Ak uvidíte, že robotníci pokladajú novú zámkovú dlažbu, počas siesty ich na stavenisku neuvidíte. A to nielen na stavenisku, ale ani v uliciach, či v obchodoch. Aj vy by ste takúto siestu uvítali, že?

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokIdete sa vydávať? Poradíme vám, na čo nesmiete zabudnúť
Ďalší článokJarné upratovanie: Na čo nesmiete zabúdať?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.