Jarné upratovanie: Na čo nesmiete zabúdať?

jarné upratovanie
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vás ešte len čaká jarné upratovanie? Počasie vám neprialo a ešte ste neumyli všetky okná v domácnosti? Dámy, netrápte sa kvôli tomu. Na všetko máte ešte čas. Vôbec, ale že vôbec sa vám nechce púšťať do upratovania? Poradíme vám, ako postupovať a na čo sa zamerať. 

Jarné upratovanie sa už blíži. Postupujte podľa týchto krokov:

Vonkajšie parapety a okenné rámy

Zdá sa vám, že keď povysávate, utriete prach a umyjete okenné sklá, všetko bude OK? Mýlite sa! Akonáhle sa pustíte do jarného upratovania, nezabúdajte okrem skiel umyť aj okenné rámy zvnútra i zvonku, a hlavne dôkladne pretrite aj vonkajšie parapety.

Ak máte podkrovie, a tým pádom aj strešné okná z PVC materiálu, umývanie vonkajších rámov bude trochu namáhavejšie, ale to vôbec nevadí. Ak chcete, aby vaše okná boli čisté, nesmiete umývať len sklo, ale i vonkajšie rámy a hlavne parapety. Na vonkajších parapetách sa cez zimu usádzal nielen prach, ale najmä sadza. Odporúčame vám preto na umývanie týchto priestorov použiť aj ocot. Ten krásne vyčistí akúkoľvek špinu.

Pavučiny v kútoch a prach na lištách

Priznajte sa, aj vy si tieto miesta takmer vôbec nevšímate? Až keď do vášho príbytku začne svietiť slnko, zbystríte v kútoch pavučiny a na lištách na zemi hrubú vrstvu prachu?

Pri jarnom upratovaní nezabúdajte vyčistiť aj tieto miesta. Pozrite sa do kútov v obývačke, za obývaciu stenu, ale i za vašu manželskú posteľ. Aj tam sa môže ukrývať pavučina, ktorú ste tak dlho prehliadali.

Lišty pravidelne utierajte spolu s podlahou. A nebudete vás strašiť žiadne jarné upratovanie.

Rámy postele

Na posteli trávime jednu tretinu života a preto si jednoznačne zaslúži viac pozornosti pri upratovaní. Okrem toho, že každý týždeň dôkladne povysávate priestor pod posteľou, nemali by ste zabúdať utierať aj rámy postele. Ak máte novú posteľ z masívu, utierajte rámy postele, ale pozor, handričku si len navlhčite a príliš ju nemáčajte.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko si vyberať dovolenku z ponuky cestovných kancelárií?
Ďalší článokOriginálne dekorácie, ktoré dodajú vašej obývačke šmrnc
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.