Prečo sú lepšie dva matrace ako jeden?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Kúpu nového matraca väčšinou spájame s kúpou novej postele, ale pokiaľ ste pred rokmi investovala do kvalitnej postele z masívu, zrejme tých matracov „prežije“ viacej. Teda, ak vás už po dizajnovej stránke neomrzela.

V prípade, že vám ide o každé euro, zrejme nebudete mať na výber

Každopádne, zatiaľ čo výber postele je z veľkej časti skôr dizajnovou záležitosťou, pri matracoch to už je o inom. No dobre aj pri výbere postele môžete brať do úvahy veci ako pevnosť, životnosť a podobne, ale takúto funkčnú stránku veci predsa len viac riešime pri matracoch.

Alebo by sme aspoň mali. Sú páry, ktoré pre manželské postele volia veľké matrace 180×200, čiže jeden matrac na celú posteľ. Áno, pri takomto riešení sa dá ušetriť niekoľko eur a ani nevznikne v strede postele pre niekoho nepríjemná medzera.

Prvá výhoda, nižšia cena, je celkom smerodajná. Ak potrebujete nútene šetriť, zrejme vás nepresvedčí žiadny argument. Čo sa tej medzery v prípade dvoch samostatných matracov týka, výhody, ktoré naopak ponúka riešenie s dvomi matracmi, značne prevyšujú túto výhodu jedného matraca.

Dva samostatné matrace majú rad výhod

Aké sú teda výhody toho, že si dáte vy aj váš partner vyrobiť dva samostatné kvalitné matrace na mieru? Jednoduchšia manipulácia, údržba a možnosť využitia polohovacích roštov (tie sa totižto na extra veľké matrace nerobia). Avšak najdôležitejší argument za takéto riešenie je, že si budete môcť obaja vybrať matrac podľa svojich predstáv.

Vhodnosť matraca pre vás totižto určuje množstvo faktorov. V prvom rade vaše preferencie ohľadom tvrdosti matraca. Niekomu sa lepšie spí na tvrdšom matraci, niekomu na mäkšom. Áno, možno máte partnera, s ktorým sa v tejto otázka zhodnete. Poďme však ďalej. Ďalší zo spánkových návykov je typická poloha pri spánku. Tá ma tiež vplyv na výber matraca. A aj pri nej sa ešte môžete s partnerom zhodovať.

Nasleduje však hmotnosť. Nie matraca, ale vaša. A tu zväčša býva medzi partnermi zásadný rozdiel. A pritom je to dôležitý parameter pri výbere matraca. Okrem vyššie uvedeného je dobré zvážiť aj to, či vám váš starý matrac nespôsobuje bolesti chrbta alebo, či sa aj v zime nadmerne nepotíte. V prvom prípade sú vhodné zdravotné matrace, v druhom takzvané chladivé matrace, ktoré dokážu vynikajúco odvádzať prebytočné teplo a vlhkosť.

Zdroj obrázka:

Autor: G-Stock Studio / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokPrečo je dobré mať vlastný web?
Ďalší článokTrápi vás bolesť hlavy? Tieto potraviny radšej vynechajte!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.