Máte vysoké výdavky na byte? Poradíme vám, na čom môžete ušetriť

ušetriť
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

V máji ste určite dostali výpis ročného vyúčtovania nájomného. Ak máte namiesto preplatku nedoplatok, mali by ste sa zamyslieť nad tým, ako viac ušetriť. Mali by ste spraviť všetko pre to, aby ste nasledujúci rok nemali nedoplatok, ale preplatok.

Ak máte vysoké výdavky na byte, poradíme vám, ako ušetriť.

Chladničku dajte najďalej od zdroja tepla

Ak budete chladničku umiestňovať k zdrojom tepla – k radiátoru, k sporáku alebo k umývačke riadov, spotrebuje vám viac energie. Ak plánujete zariaďovať kuchyňu, poprípade uvažujete nad premiestnením niektorých spotrebičov, chladničku dávajte čo najďalej od radiátora, ale zároveň ju neumiestňujte k sporáku. Boli by ste prekvapení, ale aj takéto nerozvážne rozhodnutie umiestniť chladničku k sporáku, radiátoru alebo k umývačke by sa vám odzrkadlilo na ročnom vyúčtovaní nájomného.

Cez zimu vypínajte pri vetraní radiátor a vymeňte okná so zlým tesnením

Počas zimy vám neodporúčame vetrať viac ako päť minút. Aby sa vám nezvýšili výdavky na vykurovanie, počas vetrania vždy vypínajte radiátor. Keby ste radiátor nevypínali, radiátor by sa viac nahrieval a to úplne zbytočne.

Ak máte zlé tesnenie okien, v tomto prípade bude potrebné odstrániť aj tento problém. Odstránite ho jedine výmenou starých okien, cez ktoré preniká vzduch, za nové s kvalitným tesnením. Výmenu okien však nemôžete zrealizovať bez toho, aby o tom vedel správca bytového domu. Ak vám výmenu okien nechce povoliť, poprípade vám už dlhšiu dobu robí problémy, navrhnite okamžitú výmenu správcu bytového domu. Máte na to právo!

Šetrite pri umývaní riadov

Aj vy míňate pri umývaní riadov zbytočne veľa vody? Ak áno, naučte sa ich neumývať pod tečúcou vodou. Napustite si drez a riady si najprv umyte v tejto vode spolu s čistiacim prostriedkom na riad. Keď všetky špinavé riady umyjete čistiacim prostriedkom, odložte si ich na kuchynskú linku, špinavú vodu vypustite a napustite čistú. V tejto vode vyumývajte všetky riady a následne ich utrite utierkou. Miniete podstatne menej vody ako keby každý tanier a pohár umývate zvlášť.

Ak budete umývať dlažbu a travertínové obklady v domácnosti, napustite si vodu do vedra a nechodievajte plákať handru každú chvíľku do umývadla.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokVytvorte originálne darčeky pre vašich blízkych: Ako na to?
Ďalší článokEva Borušovičová a jej novinka Do plaviek
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.