Hercule Poirot a Halloweensky večierok v novom vydaní

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Vynikajúca detektívka Agathy Christie Halloweensky večierok vychádza v novom vydaní pri príležitosti nového celovečerného filmu. Ten príde do slovenských kín v polovici septembra pod názvom Prízrak v Benátkach. Réžie sa opäť ujal držiteľ Oscara Kenneth Branagh, ktorý zároveň stvárnil hlavnú úlohu slávneho detektíva Hercula Poirota.

Počas príprav halloweenskeho večierka, na ktorých sa zúčastňuje aj známa spisovateľka Ariadne Oliverová, trinásťročná Joyce Reynoldsová vyhlási, že raz bola svedkom vraždy. Nikomu o tom nepovedala, lebo si vraj až neskôr uvedomila, že šlo naozaj o vraždu. Dievčaťu, ktoré má povesť chválenkárky, nikto neverí, a tak sa na protest rozhodne odísť.

O pár hodín ju však nájdu v dome – utopenú v kadi s vodou a jablkami. Otrasená Ariadne Oliverová uvažuje, či Joyce predsa len nehovorila pravdu, a požiada o pomoc svojho priateľa Hercula Poirota…

Halloweensky večierok je skvelá detektívka, ktorú Agatha Christie napísala už takmer 80-ročná, takže klobúk dolu. Je to len druhá kniha, v ktorej sa obeťou vraždy stalo dieťa, tou prvou je Mŕtva v lodenici, kde je tiež dvojica Poirot-Oliverová.

Hercule Poirot opäť vo filme

Táto detektívka je natoľko zaujímavá, že po nej siahol aj držiteľ Oscara Kenneth Branagh a je to vlastne už tretí jeho film na motívy detektívok Agathy Christie. Prvým filmom bola Vražda v Orient exprese, potom nasledovala Smrť na Níle a teraz tretí film, ktorý má názov Prízrak v Benátkach. Nakrútil ho na motívy Halloweenskeho večierka, Hercule Poirot sa len z donútenia zúčastní na seanse, počas ktorej zavraždia jedného z hostí…

Nakrúcanie sa začalo v októbri 2022 v Benátkach a Pinewood Studios. Samotný Branagh označil film ako nadprirodzený, mysteriózny triler. Hudbu k filmu zložila svetoznáma islandská skladateľka Hildur Guðnadóttir.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokTajomstvá nevery: Prečo muži podvádzajú svoje ženy?
Ďalší článokTip na rodinný výlet: Dinono park Bojnice, Čajka v oblakoch a koncert Richarda Müllera
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.