Ste dobrou milenkou? 9 znakov, ktoré určite nespĺňate

dobrou milenkou
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ženy, nebojte sa! Viem že je to opäť jedna z tých pod-kožu zaliezajúcich tém, preto budem písať úplne potichu. Nuž, máte niekedy takú otravnú myšlienku, že možno nie ste práve dobru milenkou? Znaky o tom, že tu nie ste „doma“, môžu byť absolútne nenápadné alebo úplne markantné.

Viem, viem, my ženy sme neskutočne sebakritické, a ja našu sebakritiku nemienim ešte zvyšovať, tak to vezmime takto: len si to „čeknite“ a ak žiadny z týchto znakov nespĺňate, neznamená to síce ešte, že ste snom každého muža, ale najmenej viete, že môžete byť na seba menej prísna. Ako zistíte, či ste dobrou milenkou?

Sebaistota

Jedným z najhlavnejších znakov toho, že ste v milovaní jednotka, je vyšší stupeň sebaistoty a uvedomovania si vlastnej sebahodnoty. Je to tak, neklamem a nevyzujete sa z toho. Ak sa bojíte byť videná vyzlečená, ak sa neuvoľníte pri milovaní pri zapnutom svetle a chcete sa milovať iba v tme (niekedy je aj milovanie v tme fantastické – samozrejme), alebo ak nedovolíte partnerovi, aby sa vás na niektorých miestach dotýkal (ak počas milovania riešite ako vyzeráte), je to definitívne znakom nekvalitného milostného života. Ženy, život je vážne krátky, najviac sa uvoľňujeme a vychutnávame sex až niekedy po štyridsiatke. Prosím vás nečakajme, veď milovanie je krásna časť života, tak sa cíťme v našej koži pohodlne už dnes.

Nepoviete, čo chcete

Nuž, toto nerobí v posteli zlú iba vás, ale tiež vášho partnera. Áno, je to vážne ťažké otvoriť sa a povedať (nejakým normálnym spôsobom), čo by ste chceli. Ľutujem, je to nevyhnutné. Veď nakoniec – ako inak by to mohol váš partner vedieť?

Neviete, čo chcete

Tu si hovoríte: „Tak toto naozaj nemôže byť znakom toho, že nie som dobrá v milovaní, pretože nie je možné vedieť čo presne chcem.“ Ak aj máte málo, alebo žiadne skúsenosti s milovaním, môžete si najmenej predstaviť to, čo by ste chceli vyskúšať. Nakoniec to nemusí byť presne to, čo sa vám páči, ale aspoň máte istotu a skúsili ste to.

Nikde nepreberáte kontrolu 

Nie je to vždy úlohou muža, prevziať kontrolu nad milovaním. Ak ste pasívna, nemôže to byť zábava ani pre jedného z vás. Nemusíte byť dominantná, ani agresívna, ale naozaj pomôže, ak ste ochotná prevziať kontrolu aspoň raz za čas.

Stále sa chichocete 

Smiech sám osebe nie je znakom vašich zlých kvalít ako milenky. Ba dokonca, smiech počas intímnych chvíľ je dobrým znamením. Oproti tomu neustále chichotanie sa, ako malá nesmelá školáčka a otočenie celej scény na nejaké detské hry? Ó, áno, toto môže byť problém.

Ste neskutočne ticho

Ak ste už videli nejaký dospelácky film, tak ste možno boli znechutená všetkým tým kričaním a jačaním. Kým niektoré ženy reagujú aj týmto spôsobom, vy nemusíte. No tiež nie je dobré byť absolútne ticho a vyzerať, že tam ani vlastne nie ste. Pri najmenšom tým urobíte z partnera poriadneho paranoika.

Príliš analyzujete

Je dobré riešiť a zvažovať to, čo by ste chceli, alebo nie, najmä ak nemáte ešte veľa skúseností. No niekedy to jednoducho musíte nechať plávať. Ak je niečo príliš preanalyzované, tak sa celkom vytráca spontánnosť situácie, čo môže viesť naozaj k zlému zážitku z milovania.

Nevykonávate svoju údržbu

Ak sa o seba nestaráte, nemusí to znamenať, že ste zlá milenka, takže sa netrápte. Ale ak sa ešte k tomu ani nestaráte o čo chcete, alebo nevyvíjate žiadnu snahu, vliezate do postele vo vyťahanom pyžame s krémom na tvári a odmietate sa zbaviť niekoľkotýždňového porastu na nohách (ak to nie je vašou životnou filozofiou) tak áno, potom to tiež jednoducho vedie k nekvalitnému sexuálnemu životu.

Bojíte sa skúšať nové veci

Nerobte nič, čo sa vám nepáči. Ale nechytajte paniku z nových vecí, ktoré ste ani nevyskúšali. Spontánnosť je jeden z najdôležitejších aspektov nášho sexuálneho života.

Žiadna z týchto vecí nie je zlomovým znakom preto, aby sa nad niečím trápili, to už ale viete. Nie je nutné, aby ste boli zo seba niečím sklamaná. Všetko je to o učení sa a prijímaní nových zážitkov do nášho života. Každopádne – ako vidíte, všetko to súvisí so stupňom našej vnútornej pohody, s naším telom a sebou samou. Ak sme otvorené novým veciam, rastieme a vedieme kvalitnejší život.

Ste dobrou milenkou?

Pri milovaní sú vždy dvaja. Ak niečo nie je OK, a vy sa jednoducho podujmete niečo zlepšiť, dávate tým veľa obom. Ak sa to nikde neodrazí – nuž, povedzme si rovno – nejaké pravidlá by si mali prečítať aj chlapi! Tak a teraz, myslíte si, že ste dobrou milenkou?

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokJacob Schweppe: Kedy vynašiel prvý bublinkový nápoj?
Ďalší článokAko omladiť tvár? Fotona 4D lifting má aj ďalšie benefity

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.