Erotické sny: Viete, čo znamenajú a ako ich privolať?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Som šťastná, že som žena. To mi teda môžete veriť. No napriek tomu existuje niekoľko vecí, ktoré mužom v dobrom závidím.

Najviac je to asi tá oslobodzujúca chvíľa, kedy sa vyplavuje v mužskom tele testosterón a muž je zbavený všetkých úvah, emócií a myšlienkových pochodov, pretože už myslí iba na jediné.

Okrem toho majú muži skvele zariadené „odskočenie si“, kým my ženy musíme utekať a hľadať nejaké to slušné sociálne zariadenie, alebo sa skryť hlboko do lesa, aby sme sa náhodou neznemožnili pred nejakým hubárom, alebo turistom. A nad to všetko muži mávajú také živé erotické sny, aké ich dovedú do cieľa aj bez ženy. No ako sme na tom s erotickými snami my ženy?

Rôzne erotické sny sa snívajú raz za čas, hádam každému. Počas môjho života v okruhu žien, som ale zistila smutnú štatistiku. Keď sa nám ženám konečne sníva takýto fantastický a príjemný sen, tak žiaľ, vždy sa stihne stať niečo, prečo nemôže skončiť orgazmom. Napriek tomu, že psychológovia a snológovia tvrdia, že je to možné, ešte som nestretla ženu, ktorej by to vyšlo.

sny

Ak nezazvoní budík, alebo sa spontánne nezobudíme, stane sa jednoducho niečo vo sne, čo nám ho pokazí.  Kamarátka mi hovorila o sne, kde to dokonca všetko prebiehalo dokonale, od prvého bozku až do horizontálnej polohy, prišlo dokonca aj na vyzliekanie až do bodu, kým ona rukou vo sne neprechádzala po mužových stehnách vyššie a tam… nič. Akože absolútne nič –  ani náznak chlapskej pýchy. Spotená a nešťastná sa zobudila a uvažovala – čo sa vlastne pokazilo? 

Môj seriózny a vedecký záujem o erotické sny žien sa stretol s pochopením internetu kde som prečítala množstvo článkov o spánku a snívaní počas neho. Mnohí pisatelia sa zhodujú v tom, že sny – aj tie erotické – sú pospájaním zážitkov, osôb, predstáv, ale aj obáv, ktoré nás počas dní stretávajú. Zároveň sa zhodujú aj v tom, že používanie snára pre vysvetľovanie snov je zbytočné, pretože každý sen sa spája s našou individualitou a prežívaním a preto jeho symboliku musíme objavovať my samé.

Napriek tomu som našla niekoľko vysvetlení symbolík vzrušujúcich snov žien: 

 • sex s prominentnou osobou – nevysvetlený, ale vraj normálny a bežný, zaujímavé je to, že iba v misionárskej polohe
 • viacerí muži naraz – túžba po uznaní
 • neznámy – túžba po dobrodružstve
 • vydaná napospas niekomu a zviazaná – túžba oslobodiť sa od toho čo ma viaže
 • milovanie na verejnosti – túžba brať to, čo sa mi zapáči, bez obáv
 • so ženou – prílišné sa zaoberanie vlastnou ženskosťou
 • špehovanie milencov – signalizuje preťaženie a potrebu uvoľniť sa

Podľa výskumov máme za noc niekoľko fáz snívania. Keby sme tieto REM snívacie spánkové fázy nemali, boli by sme podráždené, deprivované a dokonca agresívne, a to aj napriek tomu, že sme sa vyspali (NREM fázy spánku). Až také veľmi podstatné pre náš organizmus sny sú.  Erotické sny fyziologicky vznikajú zmenou prekrvenia organizmu pri nástupe REM fázy spánku, a to najmä v dôsledku zvýšenia prekrvenia orgánov panvového dna. Ich vznik môže byť ovplyvnený aj hladinou hormónov v organizme v rôznych fázach menštruačného cyklu.

Môj prieskum je ale zameraný iným smerom, ako sú fyziologické procesy počas spánku. Bola som zvedavá na odpoveď, prečo – a za akých okolností môže žena vo sne prežiť milovanie úplne naplno. Zostala som sklamaná. Dozvedela som sa iba toľko, že tí, ktorí tvrdia, že môžeme mať orgazmus aj vo sne, nehovoria o príkladoch z praxe.

Alebo sa píše, že žena ani nevie, že prežila vo svojom sne orgazmus. Vážne?  Naopak, iní píšu o tom, že pre ženu nie je možné dosiahnuť orgazmus počas erotického sna, pretože potrebuje nevyhnutne aj fyzickú stránku veci. Najbližšie k pravde sa mi zdá tvrdenie, že ak je žena, počas spánku vzrušená, nikdy úplne nespí – asi preto sa vždy zobudíme…

Výskumy sa teda rôznia, a väčšinou sa venujú mužom. Čisto z praktického hľadiska – výsledok ich erotických snov je pozorovateľný aj navonok.

Záver? Len vedomie, že o nás ženách ešte toho veľa nevieme. Môžeme hádať, alebo môžeme testovať a vyvodiť si vlastné výsledky. Preto sa mi veľmi páči návod na privodenie erotických snov, ktorý môže byť prvým krokom k novým pozorovaniam

Rady ako privodiť erotický spánok:

 • pred spaním aspoň 2 hodiny nepozerať televíziu, pretože je príliš sugestívna, radšej sa prejsť, alebo robiť činnosť, ktorá vyžaduje pozornosť
 • do postele ísť s prázdnym žalúdkom
 • neužívať žiadne uspávacie prostriedky, ani nevypiť celú fľašu vína (maximálne pohárik – možno aj pomáha)
 • navoňať si spálňu vanilkou, alebo pomarančom (alebo vôňou, ktorá má asociáciu so skvelým zážitkom v minulosti)
 • ľahnúť si do postele a aspoň 3 minúty ležať na chrbte s prekríženými nohami (prekrvenie panvového dna)
 • vzrušujúce predstavy pred zaspávaním pomáhajú

Čo dodať? Ide samozrejme o vedecký projekt s ďalekosiahlymi dopadmi jeho výsledkov, preto si myslím, že by sme sa k testovaniu vyššie spomenutých pravidiel mali postaviť naozaj zodpovedane a seriózne. Prespíme až jednu tretinu nášho života. Tak prečo aj tento čas nevyužiť na skvelé zážitky? Žiť sa má naplno a ja hovorím: Ženy, spime naplno!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKniha, ktorá vám ukáže správny smer. Mágia duchovného života
Ďalší článokParíž, Veľké jablko, chutné jedlo a Francúzske bozky v New Yorku

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.