Snímka Green Book získala Oscara za najlepší film: Do našich kín príde budúci týždeň

Green Book
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Odovzdávanie cien americkej Akadémie filmových umení a vied, známych Oscarov, v nedeľu 24. februára 2019 prialo filmu Green Book. V tvrdej konkurencii úspešných minuloročných titulov získal ocenenie pre najlepší film, ale akademici a akademičky ocenili tiež jeho scenár v kategórii pôvodných scenárov a herecký um Mahershalu Aliho, ktorý si sošku odniesol za svoj výkonovo vedľajšej úlohe.  Slovenské publikum bude mať možnosť vychutnať si výnimočnú komediálnu snímku v kinách od 7. marca 2019.

Green Book je inšpirovaný skutočným príbehom a sleduje neobyčajnú dvojicu na jej ceste na juh Spojených štátov amerických. V šesťdesiatych rokoch minulého storočia sa tam vydal úspešný afroamerický klavirista Dr. Don Shirleye (Mahershala Ali) s novým osobným šoférom Tonym (Viggo Mortensen). Mužov, ktorí sa líšia prakticky všetkým, spojí cesta unikátnym priateľstvom, čo im pomôže bojovať s predsudkami a netoleranciou.

Názov filmu odkazuje na cestovateľskú príručku pre čiernych obyvateľov USA. Príručka The Negro Motorist Green Book (Zelená kniha pre černošských motoristov) vychádzala každoročne od medzi rokmi 1936 až 1966 a zverejňovala podniky a iné zariadenia, ktoré poskytovali služby aj čiernym zákazníkom. Bola vytvorená a publikovaná afroamerickým poštárom z New Yorku, Victorom Hugom Greenom, pričom sa stala nenahraditeľným nástrojom na prežitie pre Afroameričanov cestujúcich autom. Predávala sa na benzínových pumpách Esso a umožňovala černošským cestovateľom naplánovať si cestu, pričom im pomáhala vyhnúť sa obťažovaniu, zatknutiu či násiliu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokZasahuje do vášho vzťahu partnerova erektilná dysfunkcia? Poradíme vám, ako s tým bojovať
Ďalší článokHubová polievka s kyslou smotanou
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.