Čo všetko vám môže skomplikovať rannú cestu do práce práve teraz v zime?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ranná cesta do práce býva niekedy komplikovaná, najmä teraz cez zimné mesiace, kedy sa počasie môže kedykoľvek zmeniť a jasné mrazivé ráno sa behom chvíle môže premeniť na zasnežené ráno. Čo všetko vám teda môže skomplikovať cestu do práce? Čomu by ste sa mali vyvarovať v zime?

Auto prestane spolupracovať

Ak sú mrazy príliš silné a auto nemáte zaparkované v uzavretej garáži, cestu do práce vám môže skomplikovať práve váš automobil. Komplikácie vám môže spôsobiť nielen motor, ale aj prevodovka, ktorá ak opakovane robí problémy, okamžite si ju dajte vymeniť za novú prevodovku. Zdržať vás môžu aj zamrznuté okná, z ktorých ľad odstránite aj striekaním nemrznúcej zmesi z ostrekovačov. To však ale platí pri nižších mrazoch.

Dáme vám jednu radu. Radšej choďte k autu skôr, aby ste nielenže odstránili zamrznutý ľad na prednom skle, ale aj zahriali motor. Keby sa tohto nedržíte, ľahko by sa mohlo stať, že by ste meškali do práce a šéf by vám to dal nepríjemne pocítiť.

Zasnežené cesty

Nemusíte ani jazdiť autom a zasnežené cesty, ale aj kolóny vás môžu zdržať cestou do práce. Ako každú zimu, keď začne padať sneh, cestári ešte stále neodhŕňajú, preto ak sa vám dá, radšej si zvoľte iný spôsob prepravy. Choďte radšej peši, alebo ak o niekom viete, že ide tým istým smerom na aute, pripojte sa k nemu. Neriskujte zbytočne na aute. Cez zimu vám môžu komplikovať cestu do práce aj nezodpovední vodiči a chodci, ktorí skáču na cestu mimo priechodu pre chodcov. Možno by pomohlo osvetlenie priechodov pre chodcov, ale čo z toho, keď niektorí prechádzajú cez cestu mimo priechodov?

Kolóny na cestách

Ak viete, že niektoré úseky bývajú v ranných hodinách upchaté, privstaňte si a radšej vyrazte z domu skôr, ako by ste mali ostať stáť v kolónach a kolóny ešte zväčšovať. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vám to nebude páčiť, ale zamyslite sa, skutočne sa vám oplatí ísť v takom čase po tej ceste, keď viete, že sú tam dennodenne kolóny? Keď zhasnú pouličné osvetlenie a vonku je ešte tma, situácia sa vie komplikovať, najmä kvôli spomínaným nezodpovedným chodcom.

Rannú cestu do práce vám skomplikujú problémy s autom, nepriaznivé počasie, neodhrnuté cesty, silné mrazy a kolóny.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokČo robiť, aby bolo vaše rande úspešné?
Ďalší článokČoho sa ženy boja, keď ich muž požiada o ruku?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.