Chodievate z práce unavené? Osvojte si tieto návyky a hneď sa budete cítiť lepšie

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zima je už v plnom prúde, čo sa určite prejavilo aj na vašej kondícii. Po práci sa domov vraciate unavené a jediné, na čo myslíte, je spánok? Popíjanie kávy vám nepomôže. Problém bude niekde inde a čím skôr ho odhalíte, tým lepšie pre vás. Začnite si užívať zimu a zatočte s únavou.

Doprajte si krátku rozcvičku

Akonáhle vstanete, skôr, ako sa vyzlečiete z pyžama a doprajete si chutnú kávu, si zacvičte. Stačí zopár jednoduchých cvikov, ktoré vám pomôžu rozhýbať stuhnuté svalstvo a hneď sa budete cítiť lepšie. Ak kvôli týmto rozcvičkám nebudete stíhať rannú kávu, kúpte si KeepCup a kávu si robievajte do neho. Cestou do práce vám nevychladne a vy si ju budete môcť vychutnať aj po niekoľkých hodinách od uvarenia.

Raňajkujte ovocie a zeleninu

Najmä teraz počas zimy raňajkujte ovocie a zeleninu. Ak máte čas, poprípade večer nemáte čo robiť, pripravte si ovocné alebo zeleninové smoothies, na ktorom si ráno pochutnáte. V tomto zimnom chrípkovom období vám odporúčame zvýšiť konzumáciu citrusov – najmä grepov, pomarančov a citrónov. Je vedecky dokázané, že grapefruit zlepšuje náladu a má viac vitamínu C ako pomaranč. Ovocie si môžete pokojne dopriať aj k večernému filmu. Pozor však na to, aby vám šťava z ovocia neprskla na deku a na dekoračné vankúše.

Po práci si spravte horúci kúpeľ

Ak si budete chcieť dostatočne oddýchnuť, venujte sa svojim hobby. V tomto zimnom období ale oceníte horúcu vaňu, kde vám spoločnosť budú robiť sviečky a luxusná kozmetika. Spravte si horúci kúpeľ, ošetrite svoju pleť. Rozmaznávajte sa, pretože si to zaslúžite. Keď sa potom voňavučká pritúlite k partnerovi, ktorý leží na voňavých posteľných obliečkach, zlepší sa vám nálada a budete sa cítiť oveľa lepšie.

Choďte na čerstvý vzduch

Skúste zakaždým po práci ísť na menšiu prechádzku do prírody. Aj keď sú dni teraz cez zimu výrazne kratšie, nemalo by vás to odradiť od prechádzok. Cez víkendy podniknite menšiu turistiku, vezmite sánky a choďte sa vyblázniť na kopec. Vráťte sa späť do detských čias a uvidíte, že práca bude to posledné, na čo budete myslieť.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokČoho sa ženy boja, keď ich muž požiada o ruku?
Ďalší článokChrípkové obdobie je tu. Ako sa chrániť pred chrípkou?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.