Chrípkové obdobie je tu. Ako sa chrániť pred chrípkou?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zima je už v plnom prúde a vy máte obavy, že vás opäť aj tento rok skolí chrípka? Ak máte oslabený imunitný systém, s najväčšou pravdepodobnosťou si budete musieť pár dní poležať v posteli s teplým čajom a liekom na zníženie horúčky. Ako sa však pred chrípkou chrániť?

Jedzte veľa vitamínu C

Ak si rady doprajete nezdravé jedlá ako slaninku, klobásky a vyprážané mastné jedlá, v tomto ročnom období sa ich snažte nahradiť ovocím a zeleninou. Ak chcete ochrániť svoj organizmus pred vírusmi a nechcete väčšinu zimy stráviť pod perinami oblečenými do tých najpríjemnejších a najkrajších bavlnených obliečok, odporúčame vám jesť najmä grapefruity a citróny, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínu C, ktorý ochráni váš organizmus pred chrípkou.

Chodievajte často na čerstvý vzduch

Pre vašu imunitu je nevyhnutné, aby ste väčšinu času netrávili v prekúrených domácnostiach, ale pravidelne chodievali na čerstvý vzduch. Využite krásny predvianočný čas na prechádzky v prírode aj so svojimi deťmi. Postavte si snehuliaka, sánkujte sa. Jednoducho bláznite sa ako kedysi, keď ste boli malé a užívali ste si sneh. Najlepší liek na nachladnutie je jednoznačne čerstvý vzduch. Skúste si každý deň spraviť aspoň takú hodinovú vychádzku. Uvidíte, že vám to pomôže vyhnúť sa chrípkovej epidémii.

Ak máte malé bábätko, dôkladne ho oblečte. Pokojne použite aj fusak, ale rozhodne s ním nebuďte stále doma. Aj ono potrebuje čerstvý vzduch. Ak chcete dieťatko ochrániť pred vírusmi, nestýkajte sa s chorými, nechoďte na miesta, kde sa sústreďuje priveľa chorých. Ak na vaše dieťatko niečo lezie, pravidelne prezliekajte obliečky do postieľky a držte sa pokynov pediatra.

Dôkladne sa obliekajte

Práve zlé obliekanie je príčinou toho, že bývame choré. Podceňujeme aktuálne počasie a potom už len lamentujeme nad tým, prečo sme práve my nachladli. Nezabúdajte vrstviť, chráňte si oblasť krka a samozrejme používajte aj pokrývku hlavy – teplú čiapku, ale pokojne aj baranicu, ak sú vonku extrémne mrazy. Ak toto podceníte, skôr, či neskôr budete musieť navštíviť ambulanciu miestneho urológa.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokChodievate z práce unavené? Osvojte si tieto návyky a hneď sa budete cítiť lepšie
Ďalší článokBoh plače potichu: Ak ste milovníčkou súčasnej romantiky, urcite siahnite po tejto knižke
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

1 komentár

  1. pravidelnym pohybom, kyslou kapustou, zeleninovymi smoothie a pastilkami tenoros na nakopnutie imunity sa dá celkom hladko ochoreniam predísť dokonca aj chrípke (:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.