Skutočný príbeh: Slobodná a bezdetná alebo rozvedená s deťmi?

rozvedená s deťmi
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Je pravda, že s nálepkou „rozvedená“ si ťažšie hľadáme partnera? Určite sa každá mladá žena vidí v kruhu krásnej, šťastnej a kompletnej rodiny s milujúcim a starostlivým manželom. V dnešnej dobe však mnohé vyhľadávajú aj nezávislosť a nehrnú sa do manželského spolužitia. No a potom je tu ešte ďalšia skupina žien… Tie, ktorým šťastie vo vzťahoch neprialo. Je lepšie byť slobodná a bezdetná alebo rozvedená s deťmi?

Príbeh trikrát rozvedenej štyridsaťpäťročnej Ivany hovorí o problémoch s nezodpovedným alkoholikom a násilníkom Norbertom. Čím si musela prejsť počas jej dvoch manželstiev a čo zažíva teraz?

Láska z vlaku

Všetko sa to začalo vo vlaku, keď ho stretla po ceste domov. Boli mladí a ich vzplanutie prepuklo v zamilovanie. Aj keď bol Noro z času na čas agresívny, Ivana tomu nepripisovala veľkú mieru. Vždy sa z toho nejako vylízal pozornosťou alebo vtipnými poznámkami.

Svadba a prvé dieťa

Po ročnej známosti však Ivana zistila, že je tehotná, aj napriek tomu že si dávala veľký pozor. Skôr sa dá povedať o nezodpovednosti Nora. Práve toto bol dôvod k svadbe. Norbert sa po svadbe vôbec nezmenil, stále fajčil, bol nezodpovedný, a keď si vypil bol aj agresívny.

Prvý rozvod a opäť tehotná

Takto žili aj s malým synom celých päť rokov. Ale netvrdí, že to bolo až také zlé, videla v tom aj svetlé chvíle. A potrebovala predsa otca pre svojho už päť ročného syna Milana. Vtedy sa začali útoky stupňovať, a s ňou aj veľká nezodpovednosť. Noro sa flákal po krčmách a jediné na čo myslel, bolo kde si objedná pivo. Preto požiadala o rozvod.

A opäť svadba s Norom

Ale keďže ešte stále spolu bývali pod jednou strechou, stalo sa to, že Ivana znova otehotnela. To bol podnet na ďalší sobáš, v tomto prípade už len na úrade. Chvíľu sa aj začal snažiť a ona verila, že sa polepší. Už len kvôli druhému dieťaťu, ale opäť sa dostala do toho istého kolotoča.

Narodenie druhého dieťaťa a druhý rozvod

Keď sa narodil Filip nič sa nezmenilo. Väčšinou sa sama starala o rodinu a muž jej vôbec nepomáhal, priam naopak, ešte jej to omnoho sťažoval. Preto si Iva povedala, že radšej bude bez muža a s dvomi deťmi, akoby sa mala trápiť s nepodareným manželom. A tak sa rozviedli po druhýkrát. Keďže ešte stále bývali v spoločnom byte, ktorý bol však Ivanin, musela ho vymknúť aby sa ho zbavila. Jednoducho mu zbalila veci a nechala ich pred dverami.

Mladší parter

Ivana si myslela si, že ostane sama, ale asi po štyroch rokoch prišiel na „scénu“ mladší Peťo. Ten na ňu zapôsobil svojim šarmom, starostlivosťou, ale hlavne tým, že nebol agresívny a nepil ako jeho nešťastný predchodca. S ním si rozumela výborne, ale tiež sa vyskytli nejaké nezhody, ktoré sa snažila ako tak prehltnúť. V Peťovi našla to, čo v Norovi tak dlho hľadala. Vedel sa postarať o nevlastné deti, ktorým sa stal omnoho lepším otcom ako ich skutočný.

Autonehoda otca a svadba

Lenže ako to už v reálnom živote býva, nič pekné netrvá večne a aj harmónia v ich vzťahu sa rozpadla. Prišiel zlom. Peťo sa chcel s Ivanou rozísť, aj napriek tomu, že mu oznámila, že je tehotná. Chcel, aby išla na potrat. Lenže akurát v čom čase mal Ivin otec nehodu a zomrel. Bol to pre všetkých veľký šok. Ľútosť, precitlivenie a utešovanie zohrali v tomto prípade veľkú úlohu a Peter si Ivanu vzal. Potom porodila malú Emu. A rodina sa rozrástla o ďalšieho člena.

Vyzeralo to celkom nádejne, ale ani tento vzťah nevydržal a bohužiaľ sa neskôr rozviedli.

Sama s troma deťmi

Iva teraz žije sama s troma deťmi. Ale keď počúva sťažnosti svojej štyridsať ročnej kolegyne, ktorá je slobodná a bezdetná, aká je sama a nemôže si nájsť toho pravého, je rada, že aspoň niekoho má. Jej deti sú pre Ivanu všetkým. Kolegyňa Alena, ktorá je veľmi atraktívna, ostala sama. Možno aj preto, že sa snažila nájsť ideál. Hľadala a zatiaľ jej najlepšie roky akosi rýchlo pretiekli. Aj keď je síce pekná, chlapi od nej utekajú, pretože ich uháňa do manželstva.

Ivana to má síce niekedy ťažké a radšej by uvítala v domácnosti ruku silného a šikovného manžela, ktorý by jej pomohol nielen s deťmi, ale aj s domácnosťou. Váži si však každý úspech svojich ratolestí a podporuje ich vo všetkom v čom sa len dá. Niekedy má problém vyžiť s jedným platom a s mizernými alimentmi od obidvoch exmanželov, no ona sa nevzdáva a bojuje. Veď má pre koho – svoje deti.

Ešte stále sa pýtate, či byť radšej slobodná a bezdetná alebo rozvedená a s deťmi? Ivana má na to jednoznačnú odpoveď. Rozvedená s deťmi! Tie občas okrem radosti prinášajú aj starosti, ale to patrí k tomu. Nevedela by si predstaviť, že by bola slobodná a úplne sama.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokTenet: špionážny sci-fi triler režiséra Christophera Nolana
Ďalší článokNáš tip: Praktický dávkovač medu Medokomerc na cesty
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.