Ranné rituály, ktoré by ste mali dodržiavať

ritualy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Poznáte to. Len čo ste si ľahli do postele a zhasli svetlo, zrazu vás budí budík, ktorý vám naznačuje, že treba vstávať, lebo sa ide do práce. Pracovné rána bývajú vždy najťažšie, pričom však existujú spôsoby, vďaka ktorým si ich uľahčíte.

Aké rituály by ste mali ráno dodržiavať, aby ste mali energiu a zvládli pracovné zaťaženie ľavou zadnou?

Po prebudení pohár čistej vody

Telo sa cez noc zbavuje škodlivých látok, preto ako prvé, čo hneď po prebudení urobíte, je to, že si naberiete pohár čistej vody z vodovodu a vypijete ho. V žiadnom prípade nepite po prebudení kávu. Káva nalačno vie spôsobiť komplikácie s trávením a s odstupom času vás môžu trápiť kŕče v žalúdku, na ktoré bude zaberať jedine feniklový, poprípade repíkový čaj.

Rozcvička

Stuhnuté svalstvo, najmä šija, potrebujú rozhýbať. Nech už pracujete v kancelárii, alebo za výrobným pásom, vždy si ráno po prebudení doprajte päť-desaťminútovú rozcvičku – postačí zopár drepov a klikov. V žiadnom prípade ale necvičte v šatách, v ktorých sa chystáte do práce/ na pracovné stretnutie. Cvičte buď ešte v pyžame, alebo v domácom oblečení.

Umývanie zubov, sprcha

Predtým, ako vôbec nasadnete do auta alebo do autobusu, si musíte umyť zuby. Nie je nutné používať celé balenie zubných nití a medzizubné kefky. Postačí, keď si zuby umyjete pastou a do práce si vezmete bieliace pásiky s príchuťou. Žiadne slniečko v ústach. Len čistá belosť.

Oblečenie majte už nachystané

Oblečenie, ktoré si beriete do práce, majte ráno už pekne nakôpkované. Určite si ho nevyberajte ráno, keď máte ledva-ledva rozlepené oči. Oblečenie si vždy chystajte večer predtým. Vyhnete sa tak stresom, aké oblečenie si vybrať na konkrétny typ spoločenskej udalosti a hlavne – obsah skrine nebude rozhádzaný po celej spálni. Ak si obliekate sako alebo blúzku (krčivé materiály), zaveste si ich na kľučky skrine, poprípade na kľučky na dverách.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článok3 dôvody, prečo by ste sa mali cez zimu viac hýbať
Ďalší článokAko sa starať o pleť, aby pôsobila zdravo a sviežo
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.