3 dôvody, prečo by ste sa mali cez zimu viac hýbať

pohyb
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pohyb je asi to posledné, na čo cez zimu myslíme. Hneď po návrate z práce siahame po tuhej šálke kávy, snažíme sa upratať bordel, ktorý sme ráno spravili, venujeme sa ratolestiam alebo pozeráme obľúbený televízny program.

Pohyb je ale pre náš organizmus a pre našu celkovú pohodu veľmi dôležitý!

1. Spevníte si svaly a schudnete

Nie je nutné sa hneď hlásiť do fitness centra. Aj keď sú už vianočné sviatky dávno za nami, väčšina žien sa ešte nedokázala zbaviť nadbytočných kilogramov, ktoré nabrala cez vianočné sviatky. Pohybom si dokážete spevniť svaly, preto si každý deň vyhraďte hodinku na akúkoľvek fyzickú aktivitu. Skúste beh, alebo si zaskáčte na fitlopte. Keď chcete spevniť ruky a chrbát, odporúčame vám cviky s činkami alebo kettlebellom. Uvidíte, že cez leto, keď už nebude potrebné byť zababušený od hlavy po päty, ukážete pevnú postavičku, ktorú ste si poctivo cez zimu vypracovali.

Ak máte dieťatko, vynikajúcim spôsob, ako si spevniť svaly, je behanie za ním. Choďte na ihrisko a dajte mu elektrickú motorku. Váš štupeľ vás dostatočne popreháňa.

2. Začnete lepšie spávať

So skorým vstávaním budete mať určite stále problém. Lepšie to však bude v prípade zaspávania. Organizmus sa po náročnej fyzickej aktivite unaví podstatne rýchlejšie. Naučíte sa skôr chodievať spávať, čím dáte telu čas na to, aby sa dostatočne zregenerovalo. Uvidíte, že nebudete potrebovať ani jednu tabletku na spanie.

3. Posilníte si imunitný systém

Ak sa budete viac hýbať a chodievať pravidelne na čerstvý vzduch, okrem toho, že sa vám skvalitní spánok a spevnia svaly, posilníte si imunitný systém. Skúste byť niekoľko dní zavretá vo vykúrených miestnostiach. Určite na sebe odpozorujete zmeny – silná únava, neustála chuť spať, náladovosť. Pohyb najmä na čerstvom vzduchu vám jednoznačne prospeje. Chrípka nebude mať žiadnu šancu!

Venujte sa pohybovým aktivitám každý deň. Časom na sebe odpozorujete zmeny – pozitívne zmeny. Nemusíte si hneď kupovať tabletky na chudnutie. Spevniť postavu, začať lepšie spávať a posilniť si imunitný systém dokážete aj iným spôsobom, ako pojedaním tabletiek (aj keď sú účinné).

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokJe single život až taký zlý?
Ďalší článokRanné rituály, ktoré by ste mali dodržiavať
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.