Pripravte deťom zaujímavé aktivity počas vianočných sviatkov

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Vianočné sviatky sú dni radosti a pokoja a čas strávený s rodinou si užívame najradšej práve počas tohto obdobia. Najviac sa z vianočných sviatkov tešia pochopiteľne deti, keďže vedia, že im Ježiško prinesie niečo pod vianočný stromček.

Aby však vianočné sviatky neboli len o rozbaľovaní darčekov a čakanie na Ježiška, pripravte svojim deťom zaujímavé aktivity počas vianočných sviatkov.

Vytvorte si bunker v detskej izbe

Klasické detské interiérové stany do detskej izby môžete umiestniť aj do izby vášho dieťaťa. Počas vianočných sviatkov môžete práve tento bunker využiť na hranie sa. Deti sa v nich môžu hrať so svojimi hračkami, alebo si v nich môžu stavať rôzne stavebnice.

Vytvorte deťom bunker v detskej izbe a nezabúdajte ho umiestniť tak, aby v ňom bolo aj počas zimných večerov svetlo. Umiestnite ich do blízkosti stojacej, či stolnej lampy.

Ak majú deti svoje obľúbené detské kostýmy, môžu sa v bunkroch hrať aj s týmito kostýmami. Zapojte sa do hry s deťmi a vrátite sa opäť do detských čias.

Podnikajte výlety do prírody

Aj keď sa môže stať, že nebude snehová pokrývka, neznamená to, že by ste počas Vianoc mali sedieť len doma. Práve kontakt s prírodou a čerstvý vzduch je pre dieťa veľmi dôležitý a preto podnikajte výlety do prírody. Ak ste sa svojim deťom rozhodli kúpiť interaktívne hračky, ktoré dieťa nielen zabavia, ale mu aj pomáhajú napredovať, dovoľte dieťaťu, nech si svoju obľúbenú hračku (ak nie je veľká) môže vziať so sebou.

Práve takáto prechádzka sa bude deťom páčiť. O to viac, ak bude sneh. V tom prípade nesmú chýbať sánky, boby, či lopár.

Okrem bunkra v detskej izbe a výletov do prírody odporúčame klasické stavanie snehuliaka (ak bude sneh), čítanie rozprávkových kníh, počúvanie audiokníh, či spievanie vianočných pesničiek.

Zdroj obrázka:

Autor: Syda Productions / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokDrevenice Oščadnica: Útulné ubytovanie v srdci kysuckej prírody
Ďalší článokKde si túto zimu budete môcť užiť pravé zimné počasie? Vycestujte do strediska Jasná
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.