Prečo by ste mali ovládať minimálne jeden cudzí jazyk?

cudzi jazyk
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ak dennodenne sledujete správy z ekonomiky, určite ste si všimli, že nezamestnanosť neustále klesá. Napriek tomu si ale stále veľa nezamestnaných nemôže nájsť prácu v odbore, v ktorom študovali.

Zamestnávatelia však v poslednom období hľadia skôr na pracovné skúsenosti ako na vzdelanie. Všímajú si najmä, či potencionálni zamestnanci ovládajú cudzie jazyky. Prečo by ste ale mali ovládať minimálne jeden cudzí jazyk?

Môžete si nájsť prácu v zahraničí

Ak ste odjakživa túžili vyskúšať prácu v zahraničí, oveľa ľahšie by sa vám ju hľadalo, ak budete ovládať minimálne 1 cudzí jazyk, najlepšie jazyk, ktorým sa v danej krajine hovorí. V súčasnosti sa najčastejšie vyžaduje angličtina. Tou sa dohovoríte takmer všade. Ak si však budete hľadať prácu v Rakúsku alebo v Nemecku, zišli by sa vám skôr pravidelné kurzy nemčiny.

Keď budete ovládať minimálne jeden cudzí jazyk, máte väčšiu šancu nájsť si dobrú prácu v zahraničí, kde si dobre zarobíte, ale nenarobíte sa. Hovoríme hlavne o tých, ktorí si nechcú hľadať prácu cez pracovné agentúry v skladoch, ale sa chcú zamestnať na lepšie platených pozíciach.

Budete uprednostňované aj tu na Slovensku

Aj tu na Slovensku budete mať možnosť nájsť si lepšiu prácu. Ak vás to neláka do zahraničia, ale chcete byť dobre zamestnaná aj v krajine, v ktorej ste sa narodili, neváhajte a prihláste sa na jazykové kurzy, ktoré vám pomôžu dostať sa na lepšiu pracovnú pozíciu. Tentokrát sa vám otvoria aj dvere do nadnárodných firiem, ktoré kedysi uprednostňovali len jazykovo zdatných zamestnancov. Teraz medzi nich budete patriť aj vy! Treba len chcieť a netreba sa vzdávať, pretože vždy je tu možnosť zdokonaľovať sa.

Rozhodnite sa správne

Môžete vedieť programovať, môžete vedieť vymieňať tonery, ale ak sa naučíte minimálne jeden cudzí jazyk a dohovoríte sa ním, máte šancu získať lepšie pracovné miesto. Tak čo, skúsite sa prihlásiť na jazykový kurz, alebo si kúpite knihy a začnete sa učiť samy?

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokPrečo je lepšie stravovať sa doma a nie v reštauráciach?
Ďalší článokPokožka v zime: 10 rád ako sa o ňu starať
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.