Práca v kancelárii prináša aj určité riziká

praca
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ak pracujete v kancelárii už dlhšiu dobu, určite ste na sebe odpozorovali nepríjemné zmeny. Táto práca môže aj za to, že vás často bolí hlava, cítite sa veľmi zničene alebo sa nedokážete sústrediť na sto percent. 

Rozptyľuje vás aj klopkanie Rieker topánok vašej kolegyne. Aj keď sa možno čudujete, práca v kancelárii prináša určité riziká. Aké? To si povieme. Resp. napíšeme…

Problémy so zrakom

Neustále pozeranie na monitor spôsobuje oslabenie zraku, v najhoršom prípade dochádza k jeho úplnej strate. Preto čas, ktorý trávite doma, netrávte pri počítači, ako je tomu počas pracovnej doby. Vyhýbajte sa aj tabletom, mobilom, pretože ani sa nenazdáte a očná lekárka vám povie tú najhoršiu diagnózu – glaukóm. V tom lepšom prípade budete mať problémy „iba“ s očným tlakom.

Boľavá chrbtica + karpálny tunel

Príliš dlhé sedenie spôsobuje tuhnutie šije a extrémne bolesti v oblasti krížov. Aj samotní odborníci tvrdia, že každú hodinu by sme sa mali ponaťahovať, pocvičiť si. Najmä tí, ktorí robia nonstop za počítačom, trpia syndrómom karpálneho tunela. Karpálny tunel sa všeobecne definuje ako problém presilenia zadného zápästného svalu. Vyskytuje sa najmä u žien, preto si dávajte maximálny pozor a preventívne si naštudujte informácie o tom, ako cvičiť, keď vás bolí zápästie, resp. celá chrbtica. Nezabúdajte, že ak raz o zdravie prídete, ťažko sa k nemu opäť dopracujete.

Ak nebudete popri svojej práci cvičiť, časom stratíte citlivosť v končatinách (niečo na spôsob neuropatických bolestí u diabetikov). Spravte si harmonogram cvičenia. Pokojne aj párkrát do týždňa zájdite do posilňovne, poprípade sa venujte športovým aktivitám. Dvojnásobne to platí pre tých, ktorí trávia pri počítači vyše osem hodín denne.

Práca v kancelárii je riziková. Preto si toto sedenie pri počítači vo svojom voľnom čase kompenzujte pohybovými aktivitami. Keď ste mladá, nebudete cítiť žiadne bolesti. Postupom času sa však začnú objavovať a verte, či nie, páčiť sa vám to nebude.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNechtový dizajn na jar 2017: Najnovšie trendy tejto sezóny
Ďalší článokAko sa správne starať o riasy
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.