Ako sa správne starať o riasy

riasy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Hovorí sa, že oči sú oknom do našej duše, no a záclonkami týchto okien sú práve riasy. Dlhé či krátke, riedke či husté, čierne či biele – každej z nás narástli trochu inak, no nech už sú akékoľvek, starostlivosť o ne by sme zanedbávať rozhodne nemali.

Riasy. Poďme sa spoločne pozrieť na niekoľko základných rád a trikov, ktoré by nám, a hlavne našim riasam mali podstatne uľahčiť život.

Vhodná kozmetika: Ak sa líčite pravidelne, určite ste už stihli vypozorovať, ktorá značka riasenky vám vyhovuje a ktorá, naopak, škodí. Nápoveďou je hlavne slzenie alebo pálenie očí. Ak sa vyskytne, výrobok určite ďalej nepoužívajte, môžete tak uškodiť nielen riasam, ale i samotnému oku! To isté platí aj o riasenke po uplynutí minimálnej trvanlivosti.

Pravidelné odličovanie: Tento bod je jednoducho základ, alfa a omega celej starostlivosti. Tak isto, ako každú noc musíme dopriať oddych našej pleti, žiadajú si ho aj riasy. Ak však bude večer prevládať vaša lenivosť, riasy sa postupne začnú vysušovať, lámať a nakoniec aj vypadávať. Myslite preto na to vždy, keď sa budete rozhodovať, či sa ísť odlíčiť alebo si to radšej „nechať na zajtra“.

Výživa: Po dôkladnom odlíčení môžete vašim riasam dopriať nočnú výživovú kúru. Na internete nájdete hneď niekoľko tipov ako kakaové maslo či vazelína, my máme osvedčený napríklad olivový alebo ricínový olej. V malých množstvách ich kúpite aj v lekárni a potom už len nanášate – najlepšie očistenou kefkou zo starej maskary. Aj vďaka tejto pravidelnej výžive naviac, môžete dosiahnuť dlhšie a hustejšie riasy.

eyelash booster

Podpora rastu: Ak máte pocit, že vaše riasy rastú veľmi pomaly alebo sú príliš riedke, siahnuť môžete aj po sérach, vyvinutých priamo na tento účel. Odporúčame napríklad Pharmatheiss Elixír na stimuláciu rastu rias, ktorý môžete použiť po odlíčení ale takisto aj ako podkladovú bázu pre vašu maskaru.

Zbytočné zaťažovanie: Ak to nie je vrcholne nevyhnutné, riasy by sme nemali zaťažovať takými výdobytkami, akými sú rôzne klieštiky, natáčky alebo kulmy. Čím viac vonkajším vplyvom, ako tlaku, teplu alebo chemikáliám v podobe lepidla na umelé mihalnice, budú naše riasy vystavené, tým budú zraniteľnejšie. Takisto nám veľmi nepomáha ani šúchanie si očí alebo, napríklad, časté potápanie sa v chlórovej vode.

Pri najbližšej príležitosti teda myslite hlavne na to, že vaše riasy sú veľmi zraniteľné a nedostatočnou starostlivosťou o ne môžete veľmi ľahko prísť. A pokým vám narastú nové, potrvá to aj pár mesiacov…

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Zdroj foto: Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPráca v kancelárii prináša aj určité riziká
Ďalší článokČo spôsobuje silné bolesti hlavy
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.