Čo spôsobuje silné bolesti hlavy

bolesti hlavy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ako vôbec vznikajú bolesti hlavy a čo ich zapríčiňuje? Keď sa zobudíme so silnými bolesťami v spánkovej oblasti, len ťažko dokážeme prežiť príjemný, ničím nerušený deň. V prípade, že mávate často takéto stavy, je pochopiteľné, že hľadáte odpovede na tieto otázky. 

Bolesti hlavy – čo všetko ich môže spôsobiť? Napríklad toto…

Nedostatok spánku

Ak si líhate do postele až neskoro po polnoci, len ťažko môžete očakávať, že sa ráno prebudíte čerstvá ako rybička. Okrem toho, že málo spánku spôsobuje únavu svalov, môže aj za bolenie hlavy. Chodievajte preto spávať vždy v rovnakom čase (aj cez víkendy) a uvidíte, že váš spánok bude podstatne kvalitnejší a bolesti hlavy sa objavia len zriedkavo. Ak aj tieto riadky čítate neskoro večer, kedy by ste už dávno mali spať, položte mobily alebo televízne ovládače na toaletné stolíky pri posteli a choďte už radšej spať.

Rušivé predmety ako mobil, tablet, televízor

Najmä zimné večery, kedy sa vonku nedá robiť absolútne nič, oceníte voľné chvíle, kedy sa môžete s partnerom túliť pod perinou a kontrolovať sociálne siete. Závislosť na sociálnych sieťach, najmä od Facebooku, nás núti mať v ruke mobil alebo tablet. Ak ale tento zlozvyk budete praktizovať aj naďalej, očakávajte intenzívnejšie bolesti v oblasti spánkov a očí. Namiesto neustáleho pozerania na mobil, či vám kamarátka neposlala správu na sociálnej sieti, si ľahnite do perín, ktoré sú oblečené do nedávno opraných obliečok a trávte chvíľky s partnerom bez zásahu internetu.

Ťažký vzduch

Často nevetraný vzduch, poprípade príliš suchý horúci vzduch, vie spôsobiť komplikácie s dýchaním a zapríčiňuje bolesť hlavy. Ak chcete tento problém raz a navždy odstrániť, držte sa týchto pravidiel: vetrajte vždy ráno – minimálne desať minút, miestnosti v domácnosti príliš neprekurujte a chodievajte pravidelne na čerstvý vzduch.

Dehydratácia

Bolesti hlavy sa zvyknú objaviť aj vtedy, ak nedodržiavate pitný režim. Denná dávka tekutín, ktoré naše telo potrebuje pre správne fungovanie je 4-5 litrov. Či je zima, či je leto, majte vždy pri sebe fľašku vody, s ktorou uhasíte smäd. Piť by sme mali aj vtedy, keď vôbec nepociťujeme smäd.

Ak vás náhle prekvapia silné bolesti hlavy a ani obliečky zo saténu na posteli vás nedokážu schladiť, odporúčame vám ľahnúť si na hodinku bez toho, aby vás ktokoľvek alebo čokoľvek rušilo.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko sa správne starať o riasy
Ďalší článokDokonalá postava: 4 kroky, ako sa k nej dopracovať
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.