Ako odstrániť problémy s trávením?

problémy s trávením
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Tráviace ťažkosti dokážu narobiť veľké problémy. Občas však nevieme ovládať svoje chuťové poháriky a kombinujete piate cez deviate. To, čo jedávame, sa však neskôr odzrkadlí na našom zdraví. Ak vás ale dlhodobo trápia problémy s trávením, poradíme vám, ako si upraviť jedálniček, aby ste sa cítili opäť dobre.

Jedávajte každý deň polievku

Problémy s vyprázdňovaním nemajú len starí ľudia, či malé bábätká, ale aj mladí ľudia, či ľudia v strednom veku. Môže za to absencia tekutej teplej stravy, preferovanie pečiva a fastfoodových jedál. Mastné a vyprážané pokrmy tráviace ústrojenstvo ešte viac zaťažujú.

Pripravujte si a jedávajte každý deň polievku. Poctivý domáci kurací alebo hovädzí vývar, či doma pripravené zeleninové polievky vás dostatočne zasýtia a pomôžu vám odstrániť problémy s trávením. Dávajte si ale pozor na kombináciu potravín. Nadúvanie môžu spôsobiť aj polievky, konkrétne však kapustová, kelová a zo strukovín. To však neznamená, že sa im máte úplne vyhýbať.

Pomôcť vám môže rascová polievka. Rasca je dobre známa tým, že pomáha odstrániť problémy s nadúvaním. Teraz na jeseň odporúčame vývar, polievku z koreňovej zeleniny, ale aj hokaiddo polievku so zázvorom.

Prijímajte dostatočné množstvo vlákniny

Vláknina je na problémy s trávením ten najlepší liek. Reguluje totiž zažívanie a rozhýbe lenivé črevá. Nájdeme ju predovšetkým v čerstvom ovocí, zelenine, v cereáliách, hnedej ryži, v sóji, či dokonca aj v strukovinách.

Pozor na to, čo pijete

Ak ste milovníci sladkých limonád, coly, čierneho čaju, či kávy, problémy s trávením môže spôsobovať aj pitie nevhodných nápojov. Dávajte si pozor, čo pijete a tieto nevhodné nápoje nahraďte bylinkovými čajmi (zo sušených bylín, či sypanými čajmi), čistou vodou a nešumivým nápojmi. V prípade, že budete neustále piť len sladké nápoje, hladina cukru v krvi vám bude stúpať a riskujete, že sa u vás objaví cukrovka.

Okrem doma pripravených teplých polievok, jedávania potravín bohatých na vlákninu a obmedzenia sladkostí a sladkých nápojov sa zamerajte na príjem probiotík. Tie si môžete kúpiť buď v lekárni vo forme tabliet, ale odporúčame vám ich skôr konzumovať vo forme kyslomliečnych nápojov, či kvalitných bielych jogurtov.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokOvečka Shaun vo filme Farmageddon: Tento rok oslavuje už 25 rokov!
Ďalší článokHovädzie mäso recepty: Glazírované hovädzie líčka
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.