Poznáte svoju pleť a viete ako ju správne vyživovať?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Na trhu dnes nájdeme nespočetné množstvo prípravkov a olejov, ktoré vyživujú pleť. Problémom už nie je úzky sortiment, skôr je potrebné zorientovať sa v ponuke a mať jasno v tom, ktorý z nich je najvhodnejší pre náš typ pokožky. Ako si vybrať vhodný olej pre našu pleť?

Suchá až veľmi suchá pleť       

Ak máte suchú alebo extrémne suchú pokožku s tendenciou praskať alebo sa odlupovať, potrebujete olej, ktorý preniká hlboko do jednotlivých vrstiev a poskytuje pokožke celodennú hydratáciu. Olej by mal obsahovať vitamíny a esenciálne mastné kyseliny, avšak mal by sa rýchlo a dobre vstrebávať a mať ľahkú textúru, aby zbytočne neupchával póry. Na tento typ pleti sú vhodné produkty z baobabu, pretože tento dar africkej savany má skvelé regeneračné a upokojujúce vlastnosti. Pokožke dodáva cennú výživu a zjemňuje ju. Navyše predchádza vzniku vrások.

Mastná a zmiešaná pleť

Mastná alebo zmiešaná pleť s tendenciou k tvorbe akné si vyžaduje špeciálnu pozornosť, pretože každé zbytočné podráždenie sa dlhšie lieči. Je to typ pleti, na ktorý je potrebné aplikovať protizápalové, prírodné produkty. Veľmi vhodné je sérum z Tamanu stromov. Stromy Tamanu sa pestujú na ekologických plantážach v južnej Ázii, Afrike a na polynézskych ostrovoch. Olej z Tamanu má ozdravujúci, antibakteriálny a antioxidačný účinok.

Zrelšia pleť

Dámy so zrelšou pleťou by mali dbať na to, aby ich pleť nestrácala vodu a tým aj elasticitu z pokožky. Tomu zabraňuje prítomnosť mastných kyselín v produkte a za ich asistencie sa tak oddiaľuje postup starnutia pleti. Zrelšiu pleť dokáže výborne zregenerovať arganový olej. Arganové oleje sa lisujú z organických jadier a pochádzajú zo slnkom zaliateho Maroka. Poskytujú potrebnú hydratáciu, rýchlo sa vstrebávajú a udržiavajú mladistvý vzhľad pleti.

Poškodená pleť

Ak máte na pleti škvrny, jazvy alebo vaša pleť utrpela narušenie celistvosti a potrebujete starostlivosť o poškodené tkanivo, zaobstarajte si produkt s vysokým obsahom esenciálnych mastných kyselín, mikro a makroživín a vitamínov. V peruánskych pralesoch sa nachádza rastlina SachaInch, z ktorej orechov sa získava vzácny olej s týmito vlastnosťami. Dokáže silne regenerovať pokožku, podporuje tvorbu kolagénu, pomáha eliminovať škvrny, sceľuje jazvy a obnovuje poškodené tkanivo. Rovnako účinný je aj proti celulitíde a vzniku strií.

Pri výbere toho pravého produktu je potrebné riadiť sa typom pleti a určite uprednostniť prírodné produkty. Nič nespolupracuje s našou pokožkou lepšie ako samotná príroda. Svoju ponuku nedávno obohatila aj dekoratívna kozmetika PAESE, ktorá priniesla na trh 100% prírodné oleje.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokDesivé tajomstvá si nechajte pre seba: Tip na knihu
Ďalší článokŽeny vs. Muži: Na nákupoch
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.