Poznáte moderné druhy žalúzií a roliet? Možno zaujmú aj vás

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Rolety a žalúzie sú každému dobre známou tieniacou technikou. Je vôbec niekto, kto ich nikdy na oknách nemal? Zatiaľ čo niekoľko desaťročí dozadu bol ich výber obmedzený prakticky len na základne druhy, dnes je tomu úplne inak.

Čo takto otočiť žalúzie vertikálne? Vôbec to nie je zlý nápad

Aj rolety aj žalúzie sa vyrábajú aj v prevedeniach, ktoré sa výraznejšie odlišujú od ich predchodcov. V prípade žalúzií sú to napríklad elegantné vertikálne žalúzie. Áno, sú to žalúzie otočené „naopak“ a teda vertikálne. Nemontujú sa na okná, ale na stenu, či priamo na strop.

Ich výhodou je to, že nimi dokážete zatieniť aj atypické okná, prípadne stavebné otvory a využiť ich môžete aj na optické oddelenie priestorov. Ich obsluha a údržba je na tom podobne ako pri klasických horizontálnych žalúziách, takže nič ťažké.

Ak si pri kúpe vertikálnych žalúzií dobre rozmyslíte výber látkových lamiel (myslíme ich kvalitu a farebnosť), budú vertikálne žalúzie nielen praktickým, ale aj dizajnovým doplnkom vašej domácnosti. Naviac môžu byť aj plnohodnotnou náhradou závesov, či záclon.

Rolety, ktoré sa dajú sťahovať zvrchu aj zospodu

A čo moderné prevedenia roliet? Za vrchol v tejto kategórii dnes množstvo ľudí považuje kvalitné plissé rolety. Zjednodušene povedané, sú to vlastne rolety, ktoré sa dajú sťahovať z oboch strán (zvrchu aj zospodu). Môžete tak oveľa presnejšie „nastaviť“, koľko svetla pustíte do miestnosti. Tým pádom je minimalizovaná asi najväčšia nevýhoda klasických roliet, ktorá bola práve to, že intenzitu tienenia bolo možné regulovať len veľmi „skokovo“.

Možnosť sťahovať rolety obojstranne je tak účinným a elegantným riešením uvedeného problému. A keď k tomu pridáte široký výber látok rôznych vzorov a farieb, váš interiér bude vďaka plissé roletám vyzerať fantasticky.

Zdroj obrázka:

Autor: AnnaBabich / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko mať žiarivo biely úsmev aj doma?
Ďalší článokBláznivý horoskop na jún 2022: Radšej ho neberte až tak vážne
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.