Odhlučnenie a priestorová akustika pre zlepšenie kvality života v byte

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Bývanie v paneláku je pre niekoho jediná možnosť, ako bývať v meste, blízko obchodov, úradov, a predovšetkým blízko sídla firmy. Väčšina panelákov v slovenských mestách je však v katastrofálnom stave a trend zatepľovania sa začína prejavovať až v posledných pár rokoch. Holé steny, zlá konštrukcia a viac presklených plôch môžu spôsobovať akustické problémy a problémy s hlukom prichádzajúcim od susedov.

Ak máte takéto problémy aj vy, pomôcť vám môže jedine dôkladné odhlučnenie bytu a priestorová akustika.

Odhlučnenie na kľúč

Firiem, ktoré sa zameriavajú na odhlučnenie bytu, je veľa. Ak žijete napríklad v Bratislave, odporúčame vám zamerať sa predovšetkým na firmy, ktoré vám zrealizujú odhlučnenie bytu v hlavnom meste.

Odhlučnenie bytu v Bratislave je veľmi potrebné, nakoľko staré paneláky postavené ešte za komunistov nemajú kvalitnú konštrukciu, ktorá by bránila šíreniu hluku. Nové paneláky sú na tom podobne. Firmy, ktoré stavajú nové obytné domy, sa snažia ušetriť a nevyberajú kvalitný materiál na stavbu a to môže neskôr majiteľom nových bytových jednotiek spôsobiť ťažkosti.

Nájdite si takú firmu, ktorá vám zrealizuje odhlučnenie na kľúč. V cene bude zahrnutá úvodná konzultácia na tému odhlučnenia a vylepšenia akustických podmienok, meranie hluku, návrh riešenia a konečná realizácia. Firma by mala mať dostatočné skúsenosti s odhlučnením bytových jednotiek a mala by vedieť, ktoré materiály na odhlučnenie sú kvalitné a ktoré nie.

Priestorová akustika

Trápi vás nadmerná ozvena v byte a máte pocit, že hluk sa nesie celou miestnosťou? Ak áno, môže sa jednať o problémy s akustikou. Prekvapujúco, problémy s akustikou mávajú práve nové panelákové domy. Môžu za to presklenné plochy.

Aj s priestorovou akustikou vám môžu pomôcť firmy zameriavajúce sa na odhlučnenie. Priestorová akustika dokáže znepríjemniť život. Už aj obyčajný rozhovor, počúvanie hudby, či pozeranie televízora môžu byť veľmi nepríjemné. S pomocou kvalitnej akustickej peny, ktorú vám pomôžu vybrať samotné firmy, sa ale všetko vyrieši.

Ak máte problémy s nadmerným hlukom alebo vás trápi nadmerná ozvena, odporúčame vám dať si odhlučniť celý byt (strop, steny, podlahy) a zlepšiť akustické podmienky. Uvidíte, že rozdiel pocítite okamžite.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokPracujete z domu? Poradíme vám, ako si zariadiť domáci pracovný kútik
Ďalší článokAko usporiadať zariadenie detskej izby, aby malo všetko svoje miesto?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.