Ako usporiadať zariadenie detskej izby, aby malo všetko svoje miesto?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zariaďovanie detskej izby patrí k príjemným činnostiam v domácnosti. Pri výbere zariadenia sa kladie dôraz predovšetkým na bezpečnosť a kvalitu materiálu použitého na výrobu. Súčasní rodičia sú ochotní kúpiť svojim deťom čokoľvek, hlavne nech je to kvalitné a bezpečné.

Ak ale plánujete zariaďovanie alebo úplnú rekonštrukciu detskej izby, máme pre vás pár zaujímavých tipov, ako ju zariadiť tak, aby sa tam všetko potrebné zmestilo.

Delenie na zóny

V každej detskej izbe by mali byť vytvorené jednotlivé zóny. Zónovaniu, alebo vytváraniu rôznych zón by ste sa mali venovať už pri výbere a kúpe nábytku.

Detská izba by mala byť zložená z týchto zón – z hracej zóny, študijnej zóny, spacej zóny. Nevytvorením týchto zón výrazne ovplyvníte vývoj vášho dieťaťa.

Spacia zóna by mala byť najďalej od okien, no zároveň by nemala byť v blízkosti interiérových dverí. Študijná zóna by sa mala nachádzať čo najbližšie k oknu. Hracia časť by sa mala nachádzať ideálne v strede miestnosti.

Aby ste dieťaťu dokázali vytvoriť dobré prostredie, myslite na kúpu pekných detských závesov a na zabezpečenie kvalitného osvetlenia.

Zóny môžete pomyselne oddeliť otvorenou policou (knižnicou) a hraciu časť od ostatných oddelíte kusovým kobercom.

Kde uložiť všetky hračky?

Každé dieťa má veľké množstvo hračiek a od vás bude záležať, ako vymyslíte ukladanie hračiek vašich detí. Aby sa vám podarilo uskladniť všetky hračky, odporúčame vám kúpiť nielen otvorené police, ale aj plastové uzatvárateľné boxy a ešte aj látkové koše na hračky. Ak viete šiť, látkové koše si dokážete vyrobiť aj sama. Ak neviete nič takéto vytvoriť, nemajte obavy, viacero hand made predajcov predáva aj ručne šité látkové koše na hračky.

Látkové koše ľahko prenesie na miesto, kde nebudú zavadzať a vaše dieťa tak rýchlejšie naučíte upratovať si po sebe hračky.

Kvalitná posteľ, písací stôl, detská stolička

Zamerať by ste sa mali predovšetkým na výber kvalitnej detskej postele. Odporúčame masívne drevené postele s kvalitnými roštami a samozrejme hypoalergénnym detským matracom vhodného rozmeru. Ak ste alergici, odporúčame vám kúpiť si kvalitnejšie detské obliečky, ideálne z kvalitnej 100% BIO bavlny, ktorá je vyrábaná eticky s ohľadom na prírodu.

Dúfame, že vám tieto praktické rady uľahčia usporiadanie zariadenia detskej izby a vytvoríte deťom ich vlastné kráľovstvo, kde budú tráviť čo najviac času.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokOdhlučnenie a priestorová akustika pre zlepšenie kvality života v byte
Ďalší článokModerné vybavenie kuchyne, ktoré oceníte aj u vás doma
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.