Po čom túžia ženy vo vzťahu? Tieto veci im doprajte a budú spokojné

ženy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Muži sa často pýtajú, čo ženy chcú. Vravia, že to nevedia ani ony samy.  Raz sú milé, o päť minút po chlapoch kričia. Vraj je ťažké vyznať sa v ich pocitoch a v nich samotných. Možno majú muži pravdu v tom, že niekedy ani ženy samy nevedia, čo chcú. Samozrejme, kým nepríde výpredaj a nekúpia si vyhliadnuté topánky.

Ale teraz vážne. Čo ženy vo vzťahu chcú? Každá z nežnejšieho pohlavia túži ľúbiť a byť ľúbená. Dávať lásku a prijímať ju. Mať pocit, že mužovi záleží na nej rovnako ako jej na ňom. Ak sa trápite myšlienkou, že do vzťahu dávate viac ako váš milý, skúste mu to najskôr povedať. Možno vás ľúbi najviac ako dokáže, len to nevyjadruje tak, ako by ste chceli. Nevyčítajte mu hneď, že sa tak nesnaží ako vy. Začnite si viac všímať, čo váš milovaný robí pre vás.

Rešpekt a pochopenie 

Ďalšou vecou, ktorú vo vzťahu chcú je rešpekt a pochopenie. Je známe, že muži a ženy zmýšľajú úplne odlišne. To je to, čo ich na jednej strane od seba odlišuje a na druhej k sebe priťahuje. Aj keď  má pár rozdielne názory, mali by sa snažiť jeden druhého navzájom pochopiť. Zároveň rešpektovať to, čo chce každý z nich. K tomu sa viažu kompromisy.

Vzájomné kompromisy

Sú vzťahy, kde robí kompromisy len jeden. Malo by to byť vyvážené, raz jeden, raz druhý.  Vzťah, v ktorom  sa takmer vždy podvoľujete mužovi, svoj názor vyjadríte jemne alebo vôbec, aby sa neurazil, vám šťastný úsmev na perách nevyčarí.

Rovnocennosť 

Chcú byť rovnocenné s mužmi, napríklad pri rozhodovaní o dôležitých veciach o budúcnosti. Zároveň, aby ich chlapi brali ako rovnocenných partnerov. Keď treba, aby im niečo vysvetlili a nevyhovárali sa, že to nepochopia, že sú  ženy, a že to nie je nič pre ne.

Pozornosť

To najdôležitejšie, čo vo vzťahu chcú je pozornosť. Dotyky, pohľady,  nežnosti, naťahovačky, hocičo, len aby sa im chlap venoval. Chce byť pre muža všetkým.  Ak má pocit nedostatku pozornosti, začne stvárať hlúposti, ako snaha zapáčiť sa inému chlapovi, písanie a volanie si s ním, stretnutia,… Čo sa týka pozornosti, ženy sú v tomto prípade ako mačky, túžia byť stredobodom pozornosti, ale iba pre svojho milého.

Milé slová 

Ďalšou potrebou, ktorú nežné pohlavie vo vzťahu očakáva sú pekné slová. Vyznania lásky, komplimenty. Pre chlapov zbytočné veci, aj keď oni sami ich chcú počuť tiež. Ak vám muž povie, že vás ľúbi, nechce stratiť, že ste krásna, atď… je to jednoducho pre neho platné. Nechce sa opakovať viackrát, ak vám to raz povedal, je to tak. Žiaľ, ženy to vnímajú inak. Potrebujú a chcú počuť takmer každý deň niečo pekné. Vnímajú to ako istotu lásky, ak im chlap hovorí pekné veci.

Nie je zložité rozlúštiť, čo ženy chcú. Ide o jednoduché veci: stačí sa im venovať, zahrnúť ich láskou, starať sa o ne, byť tu pre ne, keď to potrebujú. Možno chcú ženy občas protichodné veci, napríklad byť chránené, ale zároveň si vedia v niektorých situáciách poradiť aj samy; zabaviť sa, ale poznať hranice (nesprávať sa ako dieťa, čo majú vo zvyku muži),…Ak si muži nevedia dať rady s tým, čo ženy chcú, tak by sa ich mali radšej opýtať.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKniha Návrat: Dievča s podivnou mocou…
Ďalší článok15 znakov, že ste s mužom, za ktorého by ste sa mali vydať!
Som tichý pozorovateľ, ktorý si rád všíma svoje okolie. Rada pozerám filmy, seriály a počúvam hudbu. Milujem čokoládu a svetlá nočného mesta.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.