Neplánujete ísť tento rok k moru? Skúste si oddýchnuť aj na týchto miestach

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ak nepatríte k tým dovolenkárom, ktorí sa každý rok hrnú do prepchatého Chorvátska a radšej si doprajete pokoj niekde mimo najnavštevovanejších stredísk, leto môžete stráviť aj na Slovensku. Slovensko je čarovné a čo je smutné, jeho krásy a pamiatky si viac vážia zahraniční turisti ako domáci obyvatelia.

Kúpele

Slovensko sa môže pochváliť množstvom kvalitných kúpeľných miest. Azda najznámejšie kúpeľné mesto je mesto Piešťany. V piešťanských kúpeľoch sa liečia najmä pacienti, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom. Aj vy si však môžete vychutnať piešťanské kúpele. Dostanete sa do nich prakticky odkiaľkoľvek. Okrem piešťanských kúpeľov môžeme spomenúť aj nasledujúce, ktoré ponúkajú široký sortiment služieb, ktoré ulahodia aj tomu najnáročnejšiemu klientovi. Sú to Kúpele Bojnice,Trenčianske a Rajecké Teplice, Turčianske Teplice, Lúčky, Kúpele Nimnica a Kúpele Nový Smokovec.

Vysoké Tatry

Naše krásne veľhory vám môžu poskytnúť útočisko. Čaká vás tam spleť rôznych turistických trás, takže sa nemusíte obávať, že budete sedieť na hotelovej izbe a pozerať na televízor. Ak máte deti, nájdete tam množstvo detských atrakcií a prinajhoršom ak sa budete chcieť s deťmi osviežiť, máte to kúsok do dvoch aquaparkoch – Aquacity Poprad a Tatralandia. Nebude to víkendový wellness pobyt v Maďarsku, ale vaše deti sa do sýtosti vybláznia na rôznych tobogánoch.

Hrady a zámky

Cez leto si môžete dopriať aj výlety po rôznych slovenských hradoch a zrúcaninách. Žiadna krajina v okolí sa nepýši takým počtom hradov a zámkov. Na Slovensku je ich vyše 200. Navštívte okrem tých najznámejších aj tie menšie hrady a zrúcaniny. Vyhnete sa tak náporu turistov a vychutnáte si krásne výhľady.

Tak šup zbaliť batožinu, pripraviť doklady, nezabudnúť na bieliace pásiky a môžete vyrážať na dlho očakávanú dovolenku či výlet.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokTipy, ako ušetriť peniaze
Ďalší článokTip na knihu: Kto skrotí Kláru
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.