Tip na knihu: Kto skrotí Kláru

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Autorka Ivana Ondriová prináša ďalší dojímavý príbeh o tom, ako láska a osud môžu ovplyvniť naše životy. V románe Kto skrotí Kláru sa čitatelia vydajú na tŕnistú cestu za šťastím a zažijú situácie plné emócií.

Rebelka Klára túži po jedinom: navždy odísť z nenávideného statku a od despotického otca, ktorý riadi životy iných tvrdou a nekompromisnou rukou. Klárin otec vyhral celý majetok v pokri a teraz sa tvári ako veľký statkár. A práve to Kláru najviac škrie!

Keby neboli na statku matka, ktorú Klára tak veľmi miluje, a jej láska, koniar Viktor, dávno je preč. Lenže osud je nevyspytateľný a cesta k slobode pre Kláru znova zahataná.

Otcova zlosť, matkino šialenstvo, milencova zrada, prekliaty statok a napokon aj jej vlastné sladké tajomstvo, ktoré ju takmer pripraví o život…

Čo všetko si pre Kláru osud ešte pripraví?

Podarí sa jej napokon nájsť miesto, kde môže byť skutočne šťastná?

Ponorte sa do príbehu, ktorý nebudete vedieť pustiť z rúk.

Prešovská spisovateľka a novinárka Ivana Ondriová svoju vášeň pre písanie objavila pred rokmi na rodičovskej dovolenke s dcérkou Ninkou. Od roku 2013 pôsobí vo vydavateľstve Motýľ, kde jej vyšlo až 9 románov. Tým najnovším je Kto skrotí Kláru.

Začítajte sa do úryvku z novinky Kto skrotí Kláru:

Bola noc. Hustá a tajomná, aká vie byť len v Klokočove. Majer stíchol, otcov krik a matkin plač tiež. Spali oddelene už asi štyri týždne, pretože sa mama bála, že ak na ňu čo len kýchne, to dieťa v nej zomrie. Preto ten každovečerný otcov krik a mamino rumádzganie, on chcel stoj čo stoj k nej, ona ho prosíkala, nech si k nej nelíha. Do pôrodu nie. Vykradla som sa z domu tesne po polnoci a zamierila k malému domu za stajňou, kde v prípade veľkého množstva

práce na statku prespávali koniari. Dnes tam bol len Viktor…

Opravila som si výstrih na nočnej košeli, ktorá v tej tme žiarila ako svätojánska muška, oblizla si pery, štipla sa do líc a bez zaklopania vošla do domca. Strhol sa na váľande, akoby ho ktosi bodol nožom do chrbta. Prudko sa postavil na nohy, odhodiac deku na stolík po ľavoboku. Keď rozoznal v tme moju útlu postavu a uvedomil si, že tam stojí len v spodkoch, zaklial, načiahol sa späť za tou dekou a nervóznymi pohybmi si ju uviazal okolo hrudníka.

„Čo tu hľadáš?“ Jeho hlas sa zadrhával. No aj tak som v ňom našla záblesk skutočnej túžby, ktorá ma prinútila zavrieť dvere a vykročiť k nemu, osvetlená len mesiacom, čo sa do malého priestoru vkrádal cez dve okná nad váľandou. „Okamžite odtiaľto zmizni, dievča.“ Cha… usmiala som sa od ucha k uchu a zastrčila si prameň svetlých vlasov späť do vrkoča. Postavila som sa na špičky a okamžite vyhľadala jeho pery. Vtom ma schytil za lakte, odtiahol sa odo mňa a neveriacky vyvalil oči na moju rozpálenú tvár.

„Nie…“

„Nie?“ ktosi zapišťal namiesto mňa. Úkosom na mňa pozrel a zamračil sa.

„Povedz, o čo ti ide, Klára Turcová?“ Znovu ten môj úsmev, obliznutie pier, zaklipkanie dlhými mihalnicami.

„Predsa o teba, Viktor.“

„O mňa? Doboha, to chceš, aby ma tvoj otec odtiaľto vyhnal ako prašivého psa? Vlastne nie… Rovno zabil?“

„Prečo?“

„Ty sa ešte pýtaš, prečo? Lebo mu siahnem na dcéru!“

„A siahneš?“ zapriadla som a našpúlila pery v jasnom odkaze. Pobozkaj ma už konečne!

Knihu kúpite napríklad aj tu: www.martinus.sk

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNeplánujete ísť tento rok k moru? Skúste si oddýchnuť aj na týchto miestach
Ďalší článokTúžite byť ženou, pre ktorú by muž dokázal„vraždiť“?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.