Tipy, ako ušetriť peniaze

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vy ste si uvedomili, že v poslednej dobe príliš míňate? Hľadáte spôsob, ako ušetriť, ale myslíte si, že sa to nedá? Prečítajte si naše tipy a uvidíte, že za ušetrené peniaze si budete môcť dopriať aj vysnívanú dovolenku pri mori.

Peniaze si odkladajte

Väčšina z vás sa možno bude vyhovárať na nedostatočný príjem, ale verte, že aj z minima si dokážete odložiť nejaké peniaze. Buď si založíte sporiaci účet, alebo si budete odkladať peniaze do prasiatka. Stanovte si určitú sumu, ktorú si budete každý mesiac poctivo odkladať bokom. Ak ale chcete, aby sa peniaze zhodnotili, rozhodnite sa skôr pre bankový sporiaci účet. Peniaze, ktoré si našetríte, môžete pokojne investovať. Je lepšie si ale nechať poradiť, do čoho investovať svoje peniaze. Ak si napríklad odložíte mesačne 20 eur, za rok si ušetríte až 240 eur, a to ešte nerátame úroky.

Stravujte sa výlučne len doma

Tým, že si budete do práce nosiť stravu a odpustíte si návštevy zbytočne predražených reštaurácií a fast foodov, dokážete si týždenne ušetriť niekoľko desiatok eur. Ak si v práci nemáte možnosť prihriať varené jedlo, robievajte si šaláty, alebo si teplé varené jedlo doprajte až na večeru. Pre niekoho možno nepredstaviteľné, pre niekoho najprijateľnejšie riešenie. Spomeňte si na študentské časy, keď ste končili vysokú školu a písali ste diplomovú prácu. V tomto období ste sa snažili ušetriť každý cent a nosievali ste si všade domácu stravu.

Majte prehľad o výdajoch

Príjmy a výdavky si poctivo zapisujte. Budete tak mať prehľad o všetkých výdajoch, ale aj o príjmoch. Kúpte si zápisník a skúste si nejaké obdobie zapisovať úplne všetko. Budete tak vedieť, na čo najviac míňate. Všímajte si najmä zľavy a ak plánujete nové bývanie a máte vek do 35 rokov, rozhodne využite pomoc zo strany štátu – konkrétne štátny príspevok pre mladých.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článok5-krát áno pre „marocké zlato“
Ďalší článokNeplánujete ísť tento rok k moru? Skúste si oddýchnuť aj na týchto miestach
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.