Naordinujte si banány: Pomôžu pri bolestiach hlavy, nespavosti či zlej nálade

banány
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Kto by ich nemal rád? Žlté, sladké, výživné a najmä zdravé. Patria medzi najobľúbenejšie ovocie na svete. Majú veľmi pozitívny vplyv na telo. Ich každodennou konzumáciou si vylepšíme zdravie po každej stránke a zároveň nás toto ovocie vie zasýtiť na dlhšiu dobu. Dajte si banány!

Áno, sú to banány, šedá eminencia vitamínov a blahodarných účinkov.

Ako je známe, nielen chuť banánov, ale aj ich vôňa zlepšuje náladu. Dajte si jeden a ihneď pocítite tú zmenu. A viete aj prečo je to tak? Pretože obsahujú serotonín, hormón, vďaka ktorému sme šťastnejší a pozitívne naladení.

Zahŕňajú aj mnoho vlákniny, ktorá je dôležitá pre správne trávenie. Vďaka tomu, že nedráždia sliznice a pohlcujú nadbytočnú vodu v črevách sú nielen liekom na hnačku, ale aj zápchu.

Určite ste už počuli o tom, že na nespavosť zaberá teplé mlieko. Vedeli ste však, že rovnaké účinky majú aj banány? Dokonca kombináciou oboch pochúťok si môžete spraviť aj vynikajúci nápoj. Stačí rozmixovať mlieko a med s banánom.

Po tomto ovocí budeme nielen šťastní, ale aj zdraví. Okrem zápchy vedia pomôcť aj pri bolestiach hlavy, menštruačných ťažkostiach, dokonca sú nápomocné aj pri liečbe dny či artritídy. Znižujú riziko srdcových ochorení, hladinu cholesterolu a sú vitamínovou bombou v chrípkovom období. Už vás neprekvapia zimné a sychravé obdobia, pretože pri každodennej konzumácii podporujú imunitný systém.

Ďalšími pozitívami žltého ovocia sú ľahšie znášanie abstinenčných príznakov z nedostatku nikotínu a zvýšenie koncentrácie pri práci či učení. Taktiež stabilizujú hladinu energie, vďaka čomu sú skvelým zdrojom nízkotučných bielkovín pre ľudí na diéte.

Ak by ste chceli spoznať banány aj zo zdravotného hľadiska, obsahujú vitamín A, ktorý je dôležitý pre správnu funkciu očí. V menšom množstve sa v nich nachádza aj vitamín C. Sú tiež zdrojom železa,  obsiahnutého v hemoglobíne, zinku, ktorý urýchľuje hojenie rán a spomaľuje starnutie a vápnika, dôležitého na dobrú stavbu kostí.

Foto: www.unsplash.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKorekcia očných viečok operačnou cestou: Nemusíte sa jej vôbec obávať
Ďalší článokViete, prečo majú Slovenky v obľube Ajax čistiace prostriedky na podlahy z Rakúska?
Som večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Milujem jahody, čokoládu a nezábudky. Mojím heslom je: "Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.