Čo je príčinou toho, že sa v noci pravidelne budíte?

pravidelné budenie
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Spánok je pre naše telo veľmi dôležitý. Žijeme však v príliš uponáhľanej dobe. Ako posledné nás trápi zdravie nášho tela a spánku si doprajeme čoraz menej. V prvom rade by ste sa mali  naučiť chodievať spávať a vstávať vždy v rovnakom čase, vrátane víkendov a sviatkov. Čo je ale príčinou toho, že sa v noci pomerne často budievate? Možno to je aj práve toto!

Večer neprimerane jedávate

Hlavnou príčinou toho, že sa v noci budíte, môže byť aj nezdravá večera, respektíve príliš veľké množstvo jedla. Žalúdok nedokáže takéto množstvo ťažkej stravy spracovať, čo môže mať za následok nadúvanie, tvrdnutie brucha, ale aj nespavosť. Snažte sa jesť zdravšie a menšie porcie jedla a večerajte minimálne dve hodiny predtým, ako pôjdete spať. Uvidíte, že keď sa „nastavíte“ na takýto režim, prestanete sa v noci budiť.

Ak nemáte nočný stolík, položte si na drevené interiérové parapety pohár čistej vody, ktorý ráno hneď po prebudení vypijete. Budete sa cítiť sviežejšie a doplníte potrebné tekutiny, ktoré ste v noci vypotili.

Máte vyležaný matrac a vankúš

To, že sa v noci budíte, nemusí spôsobovať len ťažká večera. Problém môže byť aj vo vyležanom matraci a vankúši. Vôbec nebude záležať na tom, či máte luxusný matrac alebo nie. Dôležitá je najmä jeho kvalita, konkrétne kvalita materiálu, z ktorého bol vyrobený. To isté platí aj o vankúši. Matrace vám odporúčame vymieňať každých 7-10 rokov. Desať rokov je optimálna doba. Vankúše nahraďte podľa potreby. Ak však máte ortopedický vankúš, ktorý chráni zdravie vašej krčnej chrbtice, ten nebudete musieť meniť niekoľko rokov.

Odporúčame penové matrace

Z ponuky matracov vám jednoznačne odporúčame kvalitné, a hlavne veľmi obľúbené penové matrace, ktoré vďaka použitiu tých najkvalitnejších materiálov vydržia niekoľko rokov bez toho, aby sa deformovali, čiže vyležali. Prispôsobia sa stavbe vášho tela, a hlavne vašim spánkovým návykom.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko vyzerá bežný deň mamičky na materskej dovolenke?
Ďalší článokAko sa starať o svoje zdravie?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.