Ako vyzerá bežný deň mamičky na materskej dovolenke?

deň mamičiek
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Byť matkou je azda tým najkrajším poslaním. Keď sa žena dozvie, že čaká bábätko, razom opeknie, bude šťastnejšia, spokojnejšia, vyrovnanejšia. Ženy, ktoré ešte nemajú dieťatko a túžia vedieť, ako bude vyzerať ich život po narodení bábätka, čítajú rôzne blogy mamičiek, ktoré sa o živote s bábätkom pravidelne delia. Ak ale chcete vedieť, ako vyzerá bežný deň mamičky na materskej, nemusíte hľadať žiadne blogy. Stačí, keď si prečítate náš príspevok.

 

Žiadne spanie do popoludňajších hodín

Ak rady spávate do popoludňajších hodín, tak po narodení bábätka na to rovno zabudnite. Dieťatko sa bude budievať v skorých ranných hodinách a že by vás nechalo prespať celú noc, tak na to môžete tiež rovno zabudnúť. Je potrebné si už hneď po príchode z nemocnice nastaviť režim – kedy dáte dieťatko spinkať, kedy pôjdete na prechádzku a kedy ho budete kojiť. Každá mamička to má úplne iné a povedať presný čas, kedy by ste mali vaše bábätko kŕmiť a dávať spinkať, vám jednoducho povedať nemôžeme. Je dôležité, aby ste ale dieťatko nedávali spávať príliš neskoro, ale zase nie ani príliš skoro. Začalo by sa vám v noci budievať častejšie a aj ráno by bolo hore pomerne skoro. Vy ako mamička budete vedieť, kedy dieťatko uložiť. Takto sa to ťažko predstavuje, keď ešte nemáte bábätko, ale ako sa hovorí, každá žena to má „v sebe“. Vie, čo má robiť. Odporúčame vám kúpiť si bavlnenú šatku na nosenie bábätka. Dieťatko budete mať neustále pri sebe, či už na prechádzke, alebo pri varení chutného obeda.

 

„Malá žaba“

My vám odporúčame Little Frog šatku. Je vyrobená zo 100% bavlny, je pevná, je cenovo prijateľná a je vhodná pre maličké bábätká, ale aj pre väčších nezbedníkov. Okrem klasických bavlnených si môžete vybrať prímesové ľanové alebo vlnené šatky.

 

Málo času na seba

Ak ste sa rada líčili, chodili s kamarátkami na diskotéky, do reštaurácií na dobrú kávu, tentokrát budete musieť tieto aktivity obmedziť a niektoré úplne vylúčiť. Prioritou bude vaše bábätko. Nemusíte sa báť, že celé tri roky strávite medzi štyrmi stenami. Budete chodievať s kamarátkami na prechádzky, do detských centier, na detské ihriská a pokojne si môžete s partnerom vychutnať vynikajúcu kávu v kaviarni. Keď sa však stanete matkou, začnete byť minimalistkou. Razom si uvedomíte, že nepotrebujete tucet košieľ, nohavíc, sukní, ale že vám stačia pohodlné dámske mikiny a tepláky.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko si zvýšiť sebavedomie pred prvým rande?
Ďalší článokČo je príčinou toho, že sa v noci pravidelne budíte?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.