Ako sa starať o svoje zdravie?

zdravie
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Jediné, čo si nikdy nebudeme môcť kúpiť, je zdravie. Napriek tomu, že by sme sa oň mali starať nezávisle od toho, aký vek máme, stále ho viac zanedbáme. Neskôr nás trápia výčitky svedomia a snažíme sa všetko odčiniť. Žiaľ, na nápravu je už neskoro. Ako sa teda starať o svoje zdravie?

Dávajte si pozor na dedičné choroby

Hypertenzia, alergia, cukrovka, obezita, kŕčové žily, ale i psoriáza sú dedičné choroby. Nemusia sa dediť priamo z generácie na generáciu. Stávajú sa prípady, že dieťa zdedí choroby po svojich starých rodičov alebo dokonca prarodičov. Ak máte nábeh na niektorú z týchto chorôb, snažte sa robiť všetko preto, aby ste týmto chorobám predchádzali. Prečítajte si o nich nejaké informácie. Ak vás trápi vysoký krvný tlak, zmeňte stravu a navštívte internú ambulanciu. Ak vás trápi obezita, skontaktuje sa s výživovým poradcom a dietológom, ktorý vám upraví stravu a tým ochráni aj vaše srdiečko. Psoriáza je kožná dedičná choroba, ktorej sa úplne nezbavíte, len zmiernite príznaky. Odporúčame vám chodievať pravidelne k moru. Slaná voda totiž pomáha v boji s lupienkou, čiže s psoriázou.

Chodievajte do prírody na čerstvý vzduch

Pohyb, ale aj čerstvý vzduch vám výrazne pomôžu zlepšiť zdravotný stav. Väčšina z nás trávi čas pri počítačoch, sedením na stoličkách pri počítači, čím trpí nielen naša chrbtica, ale celkovo naše zdravie. Pravidelnými prechádzkami a športovými aktivitami v prírode posilníte svoj imunitný systém, spevníte svalstvo, odstránite problém s dýchaním a zbavíte sa úzkosti a depresívnych stavoch, ktoré sa vedia občas objaviť u každého z nás. Ak vás ale zdravie bude trápiť dlhšiu dobu, neváhajte a objednajte sa k lekárovi. Počuli ste už o online objednávaní k lekárovi? Teraz je už všetko možné, dokonca sa aj objednať k lekárovi špecialistovi cez internet.

Na čo sa ľudia najviac sťažujú?

V súčasnosti sa Slováci najviac sťažujú na bolesti chrbtice. Ženy sa naťahujú s deťmi a namiesto toho, aby si zaobstarali slovenské ergonomické nosiče, nosia deti niekoľko hodín, čím ohrozujú zdravotný stav svojej chrbtice a riskujú jej deformáciu. Muži zase manuálne pracujú, či už doma, alebo v práci, čo im spôsobuje bolesti najmä v oblasti krížov, ale postihnutá býva aj krčná chrbtica.

Bolestiam chrbtice predídete pravidelným posilňovaním chrbtového svalstva a prechádzkami v prírode (turistikou).

Ako sa teda starať o svoje zdravie? Držte sa týchto zásad:

1. Nikdy nepodcením riziko dedičných chorôb.

2. Nikdy nebudem odkladať návštevu lekára špecialistu.

3. Nebudem lenivá a začnem sa viac hýbať.

4. Zmením stravovacie návyky a doprajem si dostatok spánku.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokČo je príčinou toho, že sa v noci pravidelne budíte?
Ďalší článokZačnite robiť vnútorné inžinierstvo
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.