Ako na koronavírus: Pieseň od Pokáča na odľahčenie vás rozosmeje

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Médiá na nás chrlia samé články s hlavnou témou: koronavírus. Každý už vie, že COVID-19 je nákazlivý druh vírusu a spôsobuje respiračné ochorenie. Spoznáte ho aj tak, keď vaša teplota vystúpi nad 38 °C a ťažšie sa vám bude dýchať. Ako sa pred touto pandémiu chrániť?

Český pesničkár Jan Pokorný alias Pokáč, ktorý vo svojich textoch rád využíva sarkazmus, iróniu a nadsázku, vymyslel pieseň „Jak na korona virus“ v ktorej zhrnul pár preventívnych bodov ako sa proti tejto epidémií chrániť. Vypočujte si ju aj vy. Určite vám zlepší „korona náladu“

Prevencia a základné tipy, to je to, čo Pokáč zhrnul v novej piesni o koronavíruse do chytľavého refrénu a vtipných slôh.

Koronavírus a základné tipy:

Hlavný hygienik SR však odporúča dodržiavať nasledovné preventívne opatrenia: Ide o všeobecné preventívne opatrenia pri všetkých bežných vzdušných nákazách. Tieto opatrenia významne redukujú riziko ochorenia: 

  • často si umývajte ruky mydlom a vodou, najmenej po dobu 20 sekúnd. Môžete použiť dezinfekčný prostriedok na ruky na báze alkoholu,
  • očí, nosa a úst sa nedotýkajte neumytými rukami,
  • zakrývajte si nos a ústa pri kašľaní a kýchaní jednorazovou papierovou vreckovkou a následne ju zahoďte,
  • vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí javia príznaky nádchy alebo chrípky,
  • ak ste chorí, liečte sa doma,
  • zabráňte nechránenému kontaktu s divými alebo hospodárskymi zvieratami,
  • 14 dní od príchodu z oblasti postihnutej koronavírusom je potrebné kontrolovať svoj zdravotný stav (horúčka, kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť),
  • v prípade klinických príznakov po návrate je potrebné kontaktovať, prípadne vyhľadať lekára a informovať ho o cestovateľskej anamnéze.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokHviezdy blízko nás
Ďalší článokKeď zhasnú svetlá: Príbeh o insomnii, ktorá vám môže vziať nie len spánok
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.