Korekcia očných viečok operačnou cestou: Nemusíte sa jej vôbec obávať

korekcia očných viečok
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Operačným zákrokom sa dnes rieši veľké množstvo zdravotných diagnóz. Súčasné sofistikované medicínske postupy a špičkové technické vybavenie dáva dostatočnú záruku na kvalitne odvedenú prácu a uspokojivý výsledok. Nikto z nás preto nemusí mať pochybnosti a už vôbec nie prehnané obavy.

Veľmi častou operáciou je aj korekcia očných viečok, odborne nazývaná tiež blefaroplastika. Ide o takzvaný invazívny zákrok v rámci ktorého sa horné a prípadne aj dolné očné viečka upravia do, pokiaľ možno, pôvodného tvaru, aby tak spoľahlivo splnili svoju určenú funkciu. Niet divu, ide naozaj o frekventovanú a veľakrát aj potrebnú korekciu, pretože tenká koža na očných viečkach vplyvom veku, genetiky, slnečného žiarenia a nesprávneho životného štýlu veľmi rýchlo stráca svoju pôvodnú pevnosť a pružnosť.

V určitom veku dochádza k poklesu očných viečok

Týmto faktorom vystavené očné viečka poklesnú teda časom nad únosnú mieru a vytvoria tak prekážku dostatočnému periférnemu videniu, zvyšujú únavu, a vyvolávajú bolesť hlavy. No a keď k týmto ťažkostiam pripočítame navyše stratu pôvodného vzhľadu človeka, máte pádny dôvod niečo s tým spraviť. Vlastne nie vy, ale očný lekár, špecialista. Ak teda patríte medzi ľudí nad štyridsať päť rokov a trpíte spomínanými neduhmi, ste zrelými adeptami na návštevu očnej ambulancie za účelom konzultácie vášho zdravotného stavu.

Lekár vás po objednaní podrobne vyšetrí a stanoví adekvátne riešenie. Inak, by ste neverili, čo všetko sa dá podrobnou prehliadkou vašich očí a ich okolia zistiť. Nielen potvrdiť, alebo vyvrátiť pôvod vašich subjektívnych problémov, ale aj dodatočne odhaliť napríklad zvýšený vnútroočný tlak, ochorenie štítnej žľazy a mnohé iné. Preto niekedy človek po vyšetrení v očnej ambulancii postupne putuje aj na iné oddelenia.

Operácia alebo jemnejší prístup k vašim očiam

Cieľom samotnej operácie očných viečok je korekcia, presnejšie odstránenie prebytočnej kože a prípadnej tukovej vrstvy. A ako konkrétny operačný zákrok prebieha, tak to záleží od niekoľkých aspektov akými sú rozsah zistenej deformácie, váš vek a zdravotný stav, použitá metóda, vybavenie medicínskeho pracoviska, a pod. Z časového hľadiska možno povedať, že horným viečkam sa venuje približne jedna hodina a ak treba upraviť aj tie dolné, tak ide približne o dvojnásobok času.

Ono, vaše ťažkosti ohľadom očných viečok nemusí lekár riešiť vždy iba operačnou cestou. Veľakrát úplne postačuje obyčajný peeling, laser a vôbec iné, šetrnejšie prístupy k vašej tvári. Dosť pravdepodobné, že pri vstupnom vyšetrení lekár zistí, že celá záležitosť sa dá hravo zvládnuť vstreknutím látky botulotoxín do čelovej časti..

Týmto sa ani keby zabráni používaniu istých svalových skupín, podieľajúcich sa na zmrašťovaní čela. Botulotoxín nie je jedinou látkou, ktorá sa vo veľkom využíva v medicíne. Rovnako aj kyselina hyalurónová dokáže doslova zázraky a vy odchádzate domov ako znovuzrodení.

Dôležité je aj pooperačné sledovanie pacienta

Nielen vstupná prehliadka, predoperačné vyšetrenie a samotná operácia majú svoju váhu. Tak isto aj pooperačný stav si vyžaduje náležitú pozornosť. V úvode sme síce povedali, že operácia ako taká je dnes rutinnou záležitosťou, no jedným dychom treba zopakovať to staré známe, že ide o zásah do integrity ľudského tela, a preto existujú isté hypotetické riziká ako infekcia a prílišné krvácanie.

Platí pravidlo, že čím väčší, čím rozsiahlejší operačný výkon, tým je pravdepodobnosť vzniku komplikácií vyššia. Preto očný lekár okrem iného určí, či korekciu vašich očných viečok s ním spojené problémy zvládne vo svojej ambulancii, alebo je potreba pobytu vo väčšom nemocničnom zariadení.

Dostupná korekcia očných viečok

V súčasnosti mnohé očné kliniky či ambulancie sú špičkovo technicky a personálne vybavené, a teda hranica medzi ambulantným a nemocničným výkonom sa akoby stiera. Dostupnosť špičkovej očnej kliniky v Bratislave ale aj kdekoľvek na Slovensku je dnes samozrejmosťou, kde máte k dispozícii lôžkovú časť, vy ako pacient po operácii prečkáte pod dozorom odborníkov istú dobu, počas ktorej je treba sledovať proces hojenia.

Dodržujte odporúčania lekárov

Ak by aj nenastalo nič mimoriadne, v každom prípade treba rátať minimálne s pooperačnými opuchmi, ktorým treba dopriať nejaký čas na vstrebanie sa do organizmu. Koľko presne, tak to skutočne záleží od prípadu k prípadu, ale naozaj ide o bežný sprievodný jav.

Behom pár dní nebude na vašej tvári vidieť ani stopy po zákroku a po nejakom čase si ani vy samotní nespomeniete, že ste vôbec niekedy ležali na operačnom stole.

Aby ale vaša znovu nadobudnutá mladosť vydržala čo najdlhšie, a nemusela sa operácia zopakovať, je potrebné dodržiavať odporúčania lekárov. Počas prvých dní by ste mali ležať výhradne na chrbte, nedvíhať ťažké bremená, strániť sa vystavovaniu pokožky veľkému slnečnému žiareniu, obmedziť pitie alkoholu, skoncovať s fajčením, vyhýbať sa stresu, a vôbec, mali by ste sa snažiť dodržiavať zdravý životný štýl ako taký.

Takže ako vidíte, z prípadnej operácie vašich očných viečok nemusíte mať vonkoncom žiadne obavy. Pokojne sa zverte do rúk skúseným odborníkom, ktorí vám ochotne s vašim trápením pomôžu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKnižná novinka Prekliaty princ: Royalovci zničia každého
Ďalší článokNaordinujte si banány: Pomôžu pri bolestiach hlavy, nespavosti či zlej nálade
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.