Milostný trojuholník, ktorý sa nečakane skončil vraždou

Smrť na Níle
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Smrť na Níle je majstrovské krimi, jedno z najlepších od Agathy Christie a možno aj vôbec v histórii detektívok. Je to tajuplný príbeh, výborne premyslený s perfektne vykreslenými postavami. K tomu exotické prostredie, intrigy, klamstvá a napokon nečakaný koniec, ktorý uspokojí každého milovníka detektívok.

Táto kniha vyšla v novom vydaní, s filmovou obálkou a k filmu, ktorý príde budúci rok do kín. V príbehu sledujeme milostný trojuholník, ktorý sa nečakane skončí vraždou.
Mladomanželom Linnet a Simonovi znepríjemňuje život Linnetina dávna priateľka a Simonova bývalá snúbenica Jackie. Tá je zaslepená túžbou po pomste za dvojnásobnú zradu, prenasleduje mladomanželov dokonca aj na ich svadobnej ceste v Egypte, počas ktorej sa plavia parníkom po Níle.

Prirodzene, na palube sú okrem tejto čudnej trojice aj iní pasažieri. Jedným z nich je Hercule Poirot, ktorý dúfa, že si počas zábavnej plavby odpočinie od náročnej práce súkromného detektíva. Čoskoro sa ukáže, že jeho želanie bolo márne.
Linnet sa obráti na Poirota so žiadosťou o pomoc, ten jej sľúbi, že si s Jackie pohovorí. Ale situácia sa zdramatizuje, keď dôjde k pokusu o vraždu. A pokusom sa to, žiaľ, zďaleka nekončí.

A. Christie v detektívke Smrť na Níle zaujímavo vyjadrila silu lásky. Že je niekedy až príliš mocná a kto zažil takú tú veľkú lásku, keď bol ochotný za toho druhého aj zomrieť, tak nikdy nezabúda. Nikdy sa len tak neodstrihne…

V roku 2017 sme mohli vidieť prvú modernú adaptáciu knihy Agathy Christie – Vražda v Orient Expresse. Film bol nabitý hereckými celebritami – Hercula Poirota hral Kenneth Branagh. Aj v novom filme Smrť na Níle ho hrá a toto filmové spracovanie je skutočne veľmi vydarené. No knižná predloha je ešte lepšia. Pretože vám poskytuje detaily a fakty, ktoré vám pomôžu pri pátraní po vrahovi. Môžete sa tak stať súčasťou vyšetrovania a ešte viac si vychutnať túto neopakovateľnú detektívnu klasiku.

Začítajte sa do klasiky Smrť na Níle.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKde si túto zimu budete môcť užiť pravé zimné počasie? Vycestujte do strediska Jasná
Ďalší článokVyužite vianočný a predvianočný čas na utužovanie partnerského vzťahu
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.