Máte poškodené vlasy? Možno si ich neumývate správne!

vlasy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Umývanie vlasov je taká rutina, že často ani nevnímame, čo robíme a umývame si ich už takpovediac automaticky. Šampón, kondicionér, voda, uterák, veď aká je to veda? A predsa je len málo žien, ktoré sú spokojné s kvalitou svojich vlasov. Pritom často si za problémové vlasy môžeme samy, len preto, že si ich nesprávne umývame a zaobchádzame s nimi.

Čo vlastne robíme zle?

Horúca voda

Ak si myslíte, že čím horúcejšiu vodu použijete, tým lepší efekt, hlboko sa mýlite. Horúca voda nielenže sťahuje  citlivú pokožku hlavy, ale aj ju extrémne vysušuje. Tým taktiež zabránite, aby sa výživné a čistiace zložky šampóna dostali tam kam patria. Používajte vlažnú vodu a na záver si vlasy prepláchnite studenou vodou, aby sa pokožka stiahla a zostala hydratovaná.

Šetrenie vodou

Nie je dobré plytvať vodou, avšak pri vlasoch to neplatí. Vlasové prípravky musia byť dobre premiešané s vodou, aby mohli plniť svoje poslanie. Taktiež si dajte pozor na nedostatočné umytie šampóna z vlasov, môže na pokožke neskôr zanechať nepekné podráždenie.

Trenie vlasov medzi dlaňami

Najlepšie, čo pre vaše vlasy urobíte je to, že si ich budete umývať jemným masírovaním, krúživými pohybmi brušiek prstov. Zabudnite na trenie celej dĺžky vlasov, ak nechcete mať polámané končeky. Takisto ich nežmýkajte ako bielizeň, keď ju vyberiete z práčky a už vôbec ich nešúchajte uterákom!

Každodenné umývanie

Vlasy by ste si nemali umývať častejšie ako raz za tri dni, pretože každý kontakt s chemickými prípravkami, akými rozhodne sú aj šampóny, vlasy stresuje a zbytočne zaťažuje. Ak máte mastné vlasy, siahnite radšej po suchom šampóne alebo po prírodných prípravkoch.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokHercule Poirot. 3 príbehy s geniálnym detektívom
Ďalší článokŠpičkový špionážny triler Angličanka
Som večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Milujem jahody, čokoládu a nezábudky. Mojím heslom je: "Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.