Hercule Poirot. 3 príbehy s geniálnym detektívom

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ pripravilo pre všetkých fanúšikov kráľovnej detektívky Agathy Christie ďalší, už štvrtý výber z jej tvorby. 3x Hercule Poirot, 4.diel obsahuje tri príbehy: Zlo pod slnkom, Vražda na golfovom ihrisku a Päť malých prasiatok.

V románe Zlo pod slnkom si Hercule Poirot užíva dovolenku na Ostrove pašerákov v letovisku pri pobreží Devonu. Ale len dovtedy, kým v Zátoke škriatkov nenájdu zavraždenú známu herečku. Tou je obletovaná krásavica Arlena Stuartová, ktorá priťahovala mužov ako magnet a v ženách vyvolávala žiarlivosť. Takmer všetci hoteloví hostia mali s ňou niečo spoločné, no komu prekážala tak veľmi, že ju bol schopný zabiť?

Poirot je vo skvelej forme a jedinečný so svojimi sivými bunkami. Zbiera jeden dôkaz za druhým, postupne skladá celé puzzle a pre čitateľa je lahôdkou sledovať jeho vyšetrovanie. Všetko do seba zapadne a Poirot opäť bravúrne rozlúskne zamotaný prípad.

Vražda na golfovom ihrisku nás zavedie do mestečka na severe Francúzska, kde Hercule Poirot vyšetruje vraždu miestneho milionára Paula Renaulda, ktorého dobodali na smrť. Slávnemu detektívovi je hneď jasné, že páchateľa netreba hľadať nikde inde ako medzi príbuznými. Veď tam, kde je v hre obrovské dedičstvo, nechýba ani motív. Jeho teória sa zmení na istotu, keď vyjde najavo, že vražednou zbraňou bola dýka, ktorú pani Renauldovej daroval jej syn.

V detektívke Päť malých prasiatok Hercule Poirot rieši šestnásť rokov starý prípad vraždy slávneho maliara a milovníka krásnych žien, za ktorú odsúdili jeho manželku. Ich dcéra Carla Lemerchantová je skalopevne presvedčená o matkinej nevine, a preto nalieha na Poirota, aby odhalil skutočného vraha a očistil tak jej meno.

Slávny detektív sa teda pustí do pátrania a osobne sa stretne s ľuďmi, ktorí boli pred rokmi na mieste činu. Ak Amyasa Cralea nezabila jeho manželka Caroline, musel to urobiť niekto z nich… Nový, už štvrtý výber príbehov s Herculom Poirotom je delikatesou pre všetkých fanúšikov Agathy Christie. Brilantný detektív, jedinečná atmosféra, uveriteľné dej i postavy. Najviac nás však baví rozuzľovanie prípadov, ako to dokáže len belgický detektív.
Ak ste ešte nepodľahli jeho čaru, ale ste ho kedysi dávno čítavali – urobte si radosť. 3x Hercule Poirot poteší vašu čitateľskú dušu

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokRežisér Bebjak získal do svojho filmu Správa hviezdu hollywoodskych filmov
Ďalší článokMáte poškodené vlasy? Možno si ich neumývate správne!
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.