Buďte krásna aj pod okuliarmi! Prezradíme vám ako na to

pod okuliarmi
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Líčime sa stále či už ideme k lekárovi, do škôlky po deti, alebo len tak si sadnúť na kávu s kamarátkami. Make-up má jednoducho výnimočné miesto u žien, a to platí aj o ženách, ktoré nosia dioptrické okuliare. Maľovanie očí je však v tomto prípade o čosi náročnejšie, no nie nemožné. Prečítajte si nasledujúce tipy a budete krásna aj pod okuliarmi.

Prvým nevyhnutným krokom je prispôsobenie farby tieňov farbe a hrúbke rámiku okuliarov, a to nie je vždy ľahké. Ak ste majiteľkou jemných rámikov, poprípade okuliarov bez rámiku, používajte jemnejšie a pastelové očné tiene. K moderným, zväčša hrubým rámom sa hodia výraznejšie, extravagantnejšie farby a je tu veľký priestor pre experimentovanie.

Možno vás to prekvapí, ale pri výbere správnych tónov očných tieňov musíte brať do úvahy aj ďalekozrakosť a krátkozrakosť. Aj tie majú veľký vplyv na to, ako vaše oči pod okuliarmi vyniknú.

Ďalekozraké dámy by si mali dať pozor na tieto veci:

  1. Dioptrie pre ďalekozrakých oči opticky zväčšujú, a čo je horšie, zväčšujú aj oblasť okolo očí spolu s vráskami a kruhmi pod očami. V tomto prípade sú lesklé jemné tiene úplným tabu!
  2. Používajte tmavé a matné tiene. Experimentujte, vybláznite sa najlepšie s odtieňmi hnedej, modrej, zelenej či fialovej.
  3. Zabudnite na trblietky! Zväčšujú oči, čo by v tomto prípade pôsobilo veľmi rušivo.
  4. Špirála by nemala byť veľmi výrazná, stačí, ak ju jemne nanesiete na mihalnice, aby vyzerali prirodzene.

Krátkozraké dámy by sa mali riadiť týmito pravidlami:

  1. Používajte očné tiene v svetlých farbách, najlepšími sú tie perleťové a lesklé, pretože dokážu oči opticky zväčšiť.
  2. Pri nanášaní tieňov si dajte pozor, aby smerom k vonkajším kútikom očí postupne tmavli až dostratena.
  3. Vzdajte sa čiernej a na mihalnice naneste radšej špirálu hnedej farby.

Na záver ešte jedna malá rada pre každú ženu s okuliarmi na nose: využite okuliare vo svoj prospech a povýšte ich na trendový módny doplnok. Verte nám, že onedlho si všimnete rozdiel v tom, ako vás vnímajú ostatní a líčenie len podčiarkne vašu atraktivitu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokBásne Milana Rúfusa odeté do slovenských krojov
Ďalší článokInternetové zoznamky: Miesto, kde môžete stretnúť toho pravého
Som večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Milujem jahody, čokoládu a nezábudky. Mojím heslom je: "Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"

1 komentár

  1. Tak to so sú teda dobré rady o ktorých som ani nepočula. Ale možno aj preto ma to dáko netrápilo nakoľko nie som moc fanúšik dákeho prehnaného makeupu. Ja som sa odjakživa prikláňala k jednoduchosti, takže zvýraznené obočie a mihalnice bol pre mňa základ, sem tam,nejaký ten tienik ale len príležitostne. Tak isto aj keď som kupovala okuliare tak som hľadala nevýrazné rámiky ktoré by dali mojej tvári jemnejší výraz. Nemožem povedať že hrubé rámy mi neseknú dokonca při skúšaní sa mi aj pár zapáčilo keď som si ich skúšala ale predsa len sme sa zhodli s pani optičkov na tenkých a nevýrazných nakoľko mám celkom pekné črty tváre – teda to sem tam počujem od známých:-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.