Lubrikanty sú pomôckou pri používaní kondómov: Využívate ich aj vy?

lubrikanty
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Kondómy asi len málokto skutočne obľubuje, no čísla nepustia – neexistuje účinnejšia ochrana pred neželaným tehotenstvom či pohlavnou chorobou, než je práve použitie kondómu. Neželané tehotenstvo sa ešte dá „prežiť,“ veď ide o zrod života, no pohlavná choroba môže človeka v konečnom dôsledku stáť aj život. Choroby ako HIV, syfilis či kvapavka, to naozaj nie je žiadna sranda. Preto sa treba chrániť kondómami a hlavne, správne ich používať. So správnym použitím kondómu súvisia aj lubrikanty.

Lubrikanty na vodnej alebo silikónovej báze

V úvode chceme varovať všetky sexuálne aktívne ženy a mužov. Ak používate latexové kondómy (90 % trhu), tak ich nikdy „nekombinujte“ s lubrikačnými gélmi založenými na olejovej báze! A určite nie s detským masážnym olejom a podobne. Olejový lubrikant totiž môže spôsobiť roztrhnutie kondómu. Oveľa lepšie sú v tomto prípade lubrikanty založené na vodnej, resp. silikónovej báze. Také lubrikačné gély odporúčajú aj samotní výrobcovia kondómov.

Vhodná pomôcka pri kondómoch

Lubrikačné gély zabezpečujú zvlhčenie kondómu. V praxi sa teda pri pohlavnom styku znižuje „trenie“ a rapídne sa znižuje riziko, že kondóm sa kvôli tomu roztrhne. Zároveň lubrikačné gély pomáhajú k lepšiemu zážitku pri používaní kondómu.

Lubrikovaný alebo nelubrikovaný kondóm?

Niektoré kondómy sú priamo lubrikované, gél teda používať nemusíte. Existuje však veľa kondómov, ktoré lubrikované nie sú a v tej chvíli sa odporúča použiť práve vyššie spomenutý lubrikačný gél. Tieto informácie o kondómoch si treba zistiť pri ich kúpe. Na on-line obchodoch ako Kondomshop.sk nájdete okrem kondómov aj bohatý sortiment lubrikačných gélov. Samozrejme, lubrikačné gély sú testované a nemajú žiadne negatívne vedľajšie účinky na zdravie ženy či muža.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokPodprsenky v lete: Nosíte ich aj v tomto ročnom období?
Ďalší článokPriznania žien: Skutočné príbehy z reálneho sveta. Toto naozaj riešime?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.