Lubrikanty sú pomôckou pri používaní kondómov: Využívate ich aj vy?

lubrikanty

Kondómy asi len málokto skutočne obľubuje, no čísla nepustia – neexistuje účinnejšia ochrana pred neželaným tehotenstvom či pohlavnou chorobou, než je práve použitie kondómu. Neželané tehotenstvo sa ešte dá „prežiť,“ veď ide o zrod života, no pohlavná choroba môže človeka v konečnom dôsledku stáť aj život. Choroby ako HIV, syfilis či kvapavka, to naozaj nie je žiadna sranda. Preto sa treba chrániť kondómami a hlavne, správne ich používať. So správnym použitím kondómu súvisia aj lubrikanty.

Lubrikanty na vodnej alebo silikónovej báze

V úvode chceme varovať všetky sexuálne aktívne ženy a mužov. Ak používate latexové kondómy (90 % trhu), tak ich nikdy „nekombinujte“ s lubrikačnými gélmi založenými na olejovej báze! A určite nie s detským masážnym olejom a podobne. Olejový lubrikant totiž môže spôsobiť roztrhnutie kondómu. Oveľa lepšie sú v tomto prípade lubrikanty založené na vodnej, resp. silikónovej báze. Také lubrikačné gély odporúčajú aj samotní výrobcovia kondómov.

Vhodná pomôcka pri kondómoch

Lubrikačné gély zabezpečujú zvlhčenie kondómu. V praxi sa teda pri pohlavnom styku znižuje „trenie“ a rapídne sa znižuje riziko, že kondóm sa kvôli tomu roztrhne. Zároveň lubrikačné gély pomáhajú k lepšiemu zážitku pri používaní kondómu.

Lubrikovaný alebo nelubrikovaný kondóm?

Niektoré kondómy sú priamo lubrikované, gél teda používať nemusíte. Existuje však veľa kondómov, ktoré lubrikované nie sú a v tej chvíli sa odporúča použiť práve vyššie spomenutý lubrikačný gél. Tieto informácie o kondómoch si treba zistiť pri ich kúpe. Na on-line obchodoch ako Kondomshop.sk nájdete okrem kondómov aj bohatý sortiment lubrikačných gélov. Samozrejme, lubrikačné gély sú testované a nemajú žiadne negatívne vedľajšie účinky na zdravie ženy či muža.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.