Ktoré miesta si pri sobotňajšom upratovaní nevšímame?

upratovaní
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Každá z vás má určitý systém, ktorého sa pri upratovaní drží. Niektoré z vás neznášajú sobotné upratovanie a upratujú si priebežne, aby celú sobotu nemuseli stráviť s mokrou handrou v rukách a niektoré z vás zase naopak upratujú len v sobotu.

Viete ale, že my ženy si niektoré miesta v domácnosti pri upratovaní nevšímame a mali by sme si? Ktoré miesta sú to?

 

Podlahové (prechodové) lišty

Ak máte v domácnosti plávajúce podlahy, určite ich každý víkend poriadne pozametáte, povysávate a dôkladne vyumývate. Utierate ale aj podlahové lišty? Čudovali by ste sa, ale veľa žien zabúda pri umývaní plávajúcich podláh umyť aj podlahové lišty a vrstvu prachu si všimnú až vtedy, keď budú na ne dopadať slnečné lúče.

Ak máte v domácnosti moderné krbové kachle, sadze si všimnete, ale prach je voľným okom neviditeľný a častokrát ho prehliadame.

 

Kúty

Umyjeme podlahy, utrieme prach na nábytku, ale nevidíme prach a pavučiny v rohoch?

Pri upratovaní si vždy všímajte aj rohy, pretože práve tam nájdete najväčšie pavučiny. Určite by sa vám nepáčilo, keby k vám prišla návšteva a ako prvé by si všimla veľké pavučiny v kútoch.

 

Kľučky na dverách

Priznajte sa, aj vy zabúdate pri utieraní prachu utierať aj všetky kľučky na dverách? Každý sa ich chytá, nachádzajú sa na nich rôzne baktérie a vírusy a v chrípkovom období sa baktérie prenášajú z jedného člena rodiny na druhého.

Každú jednu sobotu (cez zimu aj častejšie) utierajte všetky kľučky v domácnosti, vrátane tých vchodových.

 

Vrchné časti skríň a kuchynskej linky

Tam, kam nedočiahneme, väčšinou nejdeme a to je v tomto prípade problém. Utierate každý víkend vrchné časti skríň a kuchynského nábytku? Uvedomte si, že aj tam sa nachádza prach a ak ho dlhšiu dobu nebudete utierať, prach neumyjete ani kvalitným práškom.

Ak by sme vám mohli odporučiť, na vrch kuchynskej linky si dávajte tzv. „mastný papier“ – napr. reklamné plagáty. Ochráni vám vrchnú časť nábytku a uľahčí vám jeho čistenie.

Pri upratovaní nezabúdajte ešte pretrieť aj vešiaky v predsieni, botníky a kôš na prádlo.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko riešiť spor medzi vami a partnerom?
Ďalší článokNa čo sa pripraviť skôr, ako sa rozhodnete mať deti?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.