Na čo sa pripraviť skôr, ako sa rozhodnete mať deti?

deti
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Mladé ženy sa po vyštudovaní školy namiesto materskej dovolenky rozhodnú vybudovať si kariéru a zarobiť si peniaze. Budujú kariéru, roky neuveriteľné rýchlo plynú a keď sa ocitnú na prahu tridsiatky, razom si uvedomia, že nemajú žiaden trvalý vzťah – muža, s ktorým by sa rozhodli založiť si rodinu.

Ak ale máte pri sebe partnera, s ktorým vám to klape, mali by ste si uvedomiť, že akonáhle sa rozhodnete založiť si rodinu, váš doterajší život sa úplne zmení. Viete ale, na čo všetko by ste sa mali pripraviť skôr, ako sa rozhodnete mať deti?

Všetky aktivity prispôsobujete dieťaťu

Ak ste doteraz rady cestovali, chodili na náročné celodenné turistiky, chodili s kamarátkami do obľúbenej kaviarne na pohár vychladeného Prosecca, po narodení dieťaťa budete musieť na tieto aktivity na nejaký čas zabudnúť. Všetky aktivity v prvých mesiacoch po narodení dieťatka budete musieť prispôsobiť dieťatku. Menšie prechádzky a občasné stretnutie s kamarátkami si budete môcť dovoliť. Všetok čas však budete musieť venovať najmä dieťatku.

Ako matka si to budete užívať, to nám verte.

Menej súkromia s partnerom

Keď nemáte deti, prítomnosť partnera si naplno užívate, bez toho, aby vám to niekto „narúšal“. Ak sa vám ale narodí dieťatko, toho času bude menej a menej. Samozrejme, ak vám drobca občas postráži mama, svokra, babka alebo sestra, menej súkromia až tak veľmi nepocítite.

Musíte však očakávať, že už si nebudete užívať domácnosť vo dvojici, ale po dome sa vám bude voziť vaše dieťa na parádnej elektrickej štvorkolke.

Viac peňazí investujete do dieťaťa

Ak milujete nakupovanie oblečenia a každý týždeň si doprajete nejaký nový kúsok, po narodení dieťaťa budete viac peňazí investovať do kvalitného detského oblečenia, ktoré, povedzme si pravdu, je veľmi drahé. Vy sa razom stanete minimalistkou, pohodlný športový štýl uprednostníte pred elegantným a postupom času si prestanete kupovať nové oblečenie a budete nosiť to, v čom sa cítite najlepšie. Viac peňazí budete ochotné zaplatiť skôr za pekné detské kostýmy pre vaše ratolesti ako za nové moderné lodičky pre vás.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokKtoré miesta si pri sobotňajšom upratovaní nevšímame?
Ďalší článokAký sladký je život opatrovateľky?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.