Ako riešiť spor medzi vami a partnerom?

spor
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Žijeme v neustálom strese a najväčší stres nám prekvapujúco nespôsobuje zamestnanie, v ktorom pracujeme a ani finančná situácia rodiny, ale problémy v partnerskom vzťahu. V každom vzťahu sa z času na čas objaví kríza. Je však na partneroch, ako sa k danému problému postavia a ako ho budú riešiť.

 

Častokrát sa však stáva, že partneri, ktorí si kedysi prejavovali lásku na každom kroku, si teraz nevedia prísť na meno. Oháňajú sa súdmi, nevedia sa dohodnúť ani na tom najdôležitejšom, ťahajú sa o majetok a hádajú sa priamo pred deťmi. Zamyslite sa, má vôbec takéto správanie zmysel? Vyriešite takýmto spôsobom všetky vaše spory?

 

Vyskúšajte mediáciu

Ak máte záujem riešiť vaše spory a váš partner je na tom podobne, lenže nedokážete sa rozumne porozprávať a viesť komunikáciu bez toho, aby ste sa nepohádali, neosočovali a nehádzali na seba všetku špinu, jediným riešením môže byť pre vás práve mediácia pod vedením skúseného mediátora. Mediácia je definovaná ako mimosúdna činnosť, pri ktorej osoby zúčastnené na mediácii pomocou skúseného mediátora riešia akýkoľvek závažný spor.

Vyskúšajte mediáciu a uvidíte, že sa vám podarí vyriešiť váš spor s partnerom. Musíte si však uvedomiť, že spor nikdy nevyriešite, ak bude mať záujem o jeho riešenie len jedna strana. Mediácia nie je povinná a nikto nikoho nemôže nútiť, aby ju podstúpil.

 

Zbytočné naťahovanie po súdoch situáciu ešte viac komplikuje

Čím skôr sa vám podarí nájsť rozumné riešenie na konkrétne spory, tým menej budete trpieť.  Ak máte deti, myslite predovšetkým na ich dobro. Dieťa si nemôže vybrať jedného rodiča, ktorého bude milovať viac ako toho druhého. Toto od dieťaťa nemôžete čakať. Dohodnite sa na mimosúdnom riešení sporu a netraumatizujte dieťa naťahovaním sa po súdoch.

Ak si obe strany uvedomia, že na záchranu vzťahu/ manželstva je už neskoro, mali by sa dohodnúť na tom, kto sa bude starať o deti a ako si podelia majetok. Nikdy nič neriešte v afekte. Svoje rozhodnutia by ste mohli ľutovať.

 

Kompromis

Ako riešiť spor medzi vami a partnerom? V prvom rade sa upokojte, sadnite si spolu a pokojne sa porozprávajte. Snažte sa nájsť kompromis a nesnažte sa vnútiť druhej strane svoju pravdu. Ak sa rozhodnete, že nemá zmysel vzťah zachraňovať a rozhodnete sa podať žiadosť o rozvod, deťom oznámte vaše rozhodnutie skôr, ako vám príde domov plastová obálka od Slovenskej pošty s rozvodovými papiermi. Vaše deti si nezaslúžia, aby sa dozvedeli takúto dôležitú informáciu práve takto.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokSúťaž ukončená: Kto vyhral knihu Ostrov kamélií od spisovateľky Tabey Bachovej
Ďalší článokKtoré miesta si pri sobotňajšom upratovaní nevšímame?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.