Erotická rozprávka na dobrú noc

Čítate pred spaním erotickú literatúru alebo si radšej pozriete film pre dospelých? Podľa odborníkov vás prvá spomínaná činnosť príjemne vzruší a stimuluje mozog. Najúčinnejšie je vraj hlasné čítanie partnerovi priamo z knihy. Oprášme teda starý známy výrok, že muži sú do istej miery deťmi a prečítajme im „rozprávku“ na dobrú noc.

Prieskum odhaľuje, že až sedem z desiatich mužov sa najlepšie uvoľní, keď im žena v posteli pred spaním nahlas číta. Rovnaký fakt platí aj v opačnom prípade. Ženy jednoducho milujú príjemný mužský hlas a muži ich jemný hlások. A čím viac je hlas pri čítaní jemnejší a intímnejší, tým viac sa idú partnerkine hormóny zblázniť od vzrušenia. Tento večerný rituál nefunguje len na uvoľnenie a odreagovanie od stresu, no slúži taktiež aj na utužovanie a vylepšovanie partnerského vzťahu. Pre niektoré páry môže mať aj terapeutické účinky a v nepríjemných prípadoch slúži ako výborná metóda udobrovania.

Čím viac je hlas pri čítaní jemnejší a intímnejší, tým viac sa idú partnerkine hormóny zblázniť od vzrušenia.

Sex v knihách

V poslednom období majú pikantné romány zelenú. Väčšia spoločenská uvoľnenosť dovoľuje autorom písať riadky plné perverzity a fantázie, ktoré sú často inšpirované aj skutočnými sexuálnymi zážitkami. Zaujímavým faktom je, že o sexe a erotike píšu najmä ženy. Teda tie, ktoré túto tvorbu väčšinou čítajú. Podľa názoru odborníka, muži nevedia k opisu erotických scén pridať aj pocity.  V skratke opíšu vášnivo-romantickú scénu  chladným drevorubačským štýlom, ktorý pripomína skôr návod akrobatických cvičení v posteli a mimo nej.

Nové experimenty v posteli!

Rebríčky predajnosti po celkom svete zaplavujú knihy plné erotiky a vzrušenia určené najme mladým ženám. Vymenila vaša polovička posteľné hry za „chilli knihy“? Nezúfajte! Sexuologička, ktorá sama píše aj erotické romány si myslí, že existujú ženy, ktoré nedostatok nehy a lásky kompenzujú náruživým čítaním červenej knižnice či sledovaním telenoviel. 

Sex v literatúre síce môže partnerstvo utužiť alebo inšpirovať, no všetko je o vzájomnej komunikácií. „Ženy najviac túžia po láske,“ hovorí odborníčka zo skúsenosti z vlastnej klinickej praxe. A pokračuje: „Ženy sa v partnerstve viac ako na sex sťažujú na to, že im partner preukazuje málo lásky a pochopenia. Že si ich dostatočne nevšíma.“  Podľa nej však takýto typ literatúry môže na ne vplývať pozitívne. Nežnejšie pohlavie sa po zdolaní horúcich strán viac odviaže a uvoľní, pustí uzdu erotických fantázií. To pre pánov znamená: Nové experimenty v posteli!

e-kniha

Lepšie sa predáva v e-knihách

Ak sa obávate, že by vás pri čítaní zakázaných strán pristihla vaša babka, vyskúšajte elektronickú podobu. Náruživí čitatelia sa pri e-knihách nemusia obávať, že ich pri čítaní erotickej literatúry odhalia zvedaví cestujúci, okoloidúci či pacienti v čakárni. Obal prezrádzajúci obsah vašej  knihy už dávno nie je prekážkou. „Pre mnohých ľudí sa strácajú predsudky a väčšina si literatúru venujúcu sa erotike bez obáv kúpi,“ uvádza Alina Adams, americký konzultant v oblasti elektronických kníh. Na e-knihu, ktorú máte otvorenú vo vašej čítačke alebo tablete, nemôže nikto zistiť, či čítate Harryho Pottera alebo 50 odtieňov sivej.

book-759873_1280

Tak už ste sa rozhodli akú formu spestrenia si vyberiete? E-kniha či klasická papierová? Jedno je isté, nič nenahradí skutočné vášnivé chvíle!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.