Erotická rozprávka na dobrú noc

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Čítate pred spaním erotickú literatúru alebo si radšej pozriete film pre dospelých? Podľa odborníkov vás prvá spomínaná činnosť príjemne vzruší a stimuluje mozog. Najúčinnejšie je vraj hlasné čítanie partnerovi priamo z knihy. Oprášme teda starý známy výrok, že muži sú do istej miery deťmi a prečítajme im „rozprávku“ na dobrú noc.

Prieskum odhaľuje, že až sedem z desiatich mužov sa najlepšie uvoľní, keď im žena v posteli pred spaním nahlas číta. Rovnaký fakt platí aj v opačnom prípade. Ženy jednoducho milujú príjemný mužský hlas a muži ich jemný hlások. A čím viac je hlas pri čítaní jemnejší a intímnejší, tým viac sa idú partnerkine hormóny zblázniť od vzrušenia. Tento večerný rituál nefunguje len na uvoľnenie a odreagovanie od stresu, no slúži taktiež aj na utužovanie a vylepšovanie partnerského vzťahu. Pre niektoré páry môže mať aj terapeutické účinky a v nepríjemných prípadoch slúži ako výborná metóda udobrovania.

Čím viac je hlas pri čítaní jemnejší a intímnejší, tým viac sa idú partnerkine hormóny zblázniť od vzrušenia.

Sex v knihách

V poslednom období majú pikantné romány zelenú. Väčšia spoločenská uvoľnenosť dovoľuje autorom písať riadky plné perverzity a fantázie, ktoré sú často inšpirované aj skutočnými sexuálnymi zážitkami. Zaujímavým faktom je, že o sexe a erotike píšu najmä ženy. Teda tie, ktoré túto tvorbu väčšinou čítajú. Podľa názoru odborníka, muži nevedia k opisu erotických scén pridať aj pocity.  V skratke opíšu vášnivo-romantickú scénu  chladným drevorubačským štýlom, ktorý pripomína skôr návod akrobatických cvičení v posteli a mimo nej.

Nové experimenty v posteli!

Rebríčky predajnosti po celkom svete zaplavujú knihy plné erotiky a vzrušenia určené najme mladým ženám. Vymenila vaša polovička posteľné hry za „chilli knihy“? Nezúfajte! Sexuologička, ktorá sama píše aj erotické romány si myslí, že existujú ženy, ktoré nedostatok nehy a lásky kompenzujú náruživým čítaním červenej knižnice či sledovaním telenoviel. 

Sex v literatúre síce môže partnerstvo utužiť alebo inšpirovať, no všetko je o vzájomnej komunikácií. „Ženy najviac túžia po láske,“ hovorí odborníčka zo skúsenosti z vlastnej klinickej praxe. A pokračuje: „Ženy sa v partnerstve viac ako na sex sťažujú na to, že im partner preukazuje málo lásky a pochopenia. Že si ich dostatočne nevšíma.“  Podľa nej však takýto typ literatúry môže na ne vplývať pozitívne. Nežnejšie pohlavie sa po zdolaní horúcich strán viac odviaže a uvoľní, pustí uzdu erotických fantázií. To pre pánov znamená: Nové experimenty v posteli!

e-kniha

Lepšie sa predáva v e-knihách

Ak sa obávate, že by vás pri čítaní zakázaných strán pristihla vaša babka, vyskúšajte elektronickú podobu. Náruživí čitatelia sa pri e-knihách nemusia obávať, že ich pri čítaní erotickej literatúry odhalia zvedaví cestujúci, okoloidúci či pacienti v čakárni. Obal prezrádzajúci obsah vašej  knihy už dávno nie je prekážkou. „Pre mnohých ľudí sa strácajú predsudky a väčšina si literatúru venujúcu sa erotike bez obáv kúpi,“ uvádza Alina Adams, americký konzultant v oblasti elektronických kníh. Na e-knihu, ktorú máte otvorenú vo vašej čítačke alebo tablete, nemôže nikto zistiť, či čítate Harryho Pottera alebo 50 odtieňov sivej.

book-759873_1280

Tak už ste sa rozhodli akú formu spestrenia si vyberiete? E-kniha či klasická papierová? Jedno je isté, nič nenahradí skutočné vášnivé chvíle!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKrvavé spomienky nikdy nezmiznú! Romantika a napätie od Sandry Brownovej
Ďalší článokVýnimočný kryt na iPad alebo iPhone: Môžete si ho vytvoriť aj vy!
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.