Dôležité pravidlá pri praní, ktorých by ste sa mali držať

pri praní
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pranie patrí neodmyslite k činnostiam v domácnosti, ktorým sa venujeme takmer denne. Veď ak chceme mať čistú bielizeň, musíme prať. V mnohých domácnostiach sa perie aj viackrát za deň, v niektorých jedenkrát za týždeň. Ak ale chcete pri praní myslieť aj na starostlivosť o práčku a oblečenie, týmito dôležitými pravidlami by ste sa mali riadiť.

Dôležité pravidlá pri praní:

Nepreháňajte to s množstvom bielizne

Aj keď v súčasnosti si práčky sami prispôsobujú množstvo vody na množstvo bielizne, dôležité je, aby sa práčka, bubon zbytočne nepreťažoval veľkým množstvom. Je potrebné dodržiavať maximálnu povolenú hmotnosť a radšej si oblečenie rozdeliť na viac častí, ako bubon preplniť a zabrániť tak dôkladnému čisteniu bielizne.

Ak máte práčku Electrolux, je možné, že vám po čase odíde ložisko do práčky. Kvalitné ložisko do práčky Electrolux však môžete objednať aj cez internet a zavolať si opravára, ktorý vám ho vymení. Je normálne že sa pri častom praní ložisko opotrebuje.

Nepreháňajte to však s množstvom prádla a držte sa maximálnej povolenej hmotnosti.

Utierajte tesnenia bubna po praní

V gumových tesneniach práčky, bubna sa po opratí hromadí voda. Ak by sme ju tam nechali, začala by tam vznikať pleseň a práčka by sa pomaly znehodnocovala.

Vždy robte všetko pre to, aby sa vám v práčke nerozmnožila pleseň. Po praní dôkladne vyutierajte tesnenia bubna po praní. Aj keď prístup môže byť ťažší, je potrebné to spraviť.

Použiť na to môžete klasickú švédsku utierku. Tú potom dôkladne preperte a zaveste, aby sa mohla opäť použiť pri ďalšom praní.

Okrem tesnenia pretrite švédskou utierkou aj vnútro bubna. Môže sa stať, že tam ostala stáť voda a tá by mohla spôsobiť hrdzavenie vnútra bubna. Náhradné diely na práčku je možné kúpiť, ale čo keď sa vám znehodnotí to najdôležitejšie, čiže miesto, kde dávate špinavé prádlo?

A na záver jeden tip: Odporúčame vám preplachovať a vytierať zásobník na prach.

Zdroj obrázka:

Autor: Rocksweeper / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokJesenná a zimná dovolenka na Slovensku? Uprednostnite Vysoké Tatry
Ďalší článokAko správne nakupovať oblečenie, aby ste si zbytočne neprepĺňali šatník?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.