Ako správne nakupovať oblečenie, aby ste si zbytočne neprepĺňali šatník?

správne nakupovať oblečenie
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

S príchodom škaredého počasia využívame voľné chvíle na triedenie šatníkov. Keďže v obchodoch začal pred pár týždňami predaj oblečenia na sezónu jeseň/zima, prirodzene máme chuť doplniť si do šatníka nové kúsky oblečenia na túto sezónu. Ako správne nakupovať oblečenie, aby ste si zbytočne neprepĺňali šatník?

Nemám takéto oblečenie už v šatníku?

Ak nechcete zbytočne vyťahovať dámske peňaženky a míňať peniaze, dôkladne sa zamyslite nad tým, či oblečenie, ktoré ste si vyhliadli, nemáte už v šatníku. Mnohé ženy majú tendenciu kupovať rovnaké, alebo podobné oblečenie, ktoré už majú. Zbytočne tak kupujú oblečenie, ktoré už majú a to staršie im potom zbytočne visí v skrini.

Ak chcete správne nakupovať oblečenie a zbytočne neprepĺňať svoj šatník, odporúčame vám vopred si premyslieť, či takýto, alebo aspoň podobný kúsok nemáte v šatníku.

Všímajte si kvalitu a nadčasovosť

Ak nechcete prepĺňať šatník, mali by ste sa vyhnúť bezhlavému nakupovaniu. Viaceré obchody lákajú na vysoké zľavy. Treba si však uvedomiť, akú skutočnú hodnotu má dané oblečenie.

Ak chcete správne nakupovať, všímajte si kvalitu a nadčasovosť tohto oblečenia. Aj muži pri výbere pánskych zimných búnd pozerajú hlavne na materiál, či farebné prevedenie. Ak nechcete prepĺňať šatník, je potrebné vyberať nové oblečenie, ktoré nie je len jednosezónnou záležitosťou a ktoré budete môcť nosiť nasledujúce sezóny. Kvalita šitia a materiálu je tiež veľmi dôležitá.

Takto sa vyhnete bezhlavému nakupovaniu oblečenia a získate kvalitné kúsky, ktoré vás budú tešiť.

Kvalitné oblečenie nemusíte automaticky hľadať medzi značkovými. Nájdete ich aj medzi lacnejšími kúskami, avšak treba si všímať ako je ušité a z akého materiálu je. Už na prvý pohľad vidíte, či je oblečenie kvalitné a vydrží nosenie, alebo je to oblečenie na jedno použitie.

Neplytvajte preto zbytočne peniazmi a šetrite životné prostredie tým, že budete nakupovať uvedomelo.

Zdroj obrázka:

Autor: puhhha  / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokDôležité pravidlá pri praní, ktorých by ste sa mali držať
Ďalší článokVečný Palladio. Luxusné dielo o nesmrteľnom majstrovi architektovi
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.