Jesenná a zimná dovolenka na Slovensku? Uprednostnite Vysoké Tatry

Vysoké Tatry
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Sychravé rána, ranné hmly, ale aj výrazný pokles teplôt má vplyv na našu náladu. Cítime sa unavene aj počas dňa, stále sa nám chce spať, nemáme chuť takmer nič robiť. Dni sa začínajú výrazne skracovať a aj nedostatok slnečných lúčov má vplyv na naše telo. Ak plánujete v nasledujúcich dňoch a týždňoch dovolenku, vyberte si práve Vysoké Tatry. Krásne horské prostredie a čistý vzduch by malo byť pre vás najväčším lákadlom.

Kde si vybrať ubytovanie?

Ak chcete stráviť jesenné a zimné dni vo Vysokých Tatrách, je potrebné si vybrať vhodné ubytovanie. Vo Vysokých Tatrách nájdete množstvo lacných privátov, pekných penziónov, ale aj luxusných hotelov, v ktorých nájdete pekné ubytovanie.

Ubytovanie si vyberajte podľa toho, kam plánujete počas dovolenky ísť. Ak pôjdete cez zimu a plánujete sa lyžovať, uprednostnite ubytovanie v Tatranskej Lomnici alebo na Štrbskom plese.

Tam nájdete lyžiarske vleky, v ktorých si môžete dobre zalyžovať. V Tatranskej Lomnici si môžete dokonca zalyžovať na rôznych zjazdovkách. Veľkým lákadlom je aj Lomnické sedlo.

Ak plánujete viac chodiť na nenáročné trasy, vyberte si ubytovanie v ktorejkoľvek časti mesta Vysoké Tatry. Tatranská elektrická železnica spája všetky časti mesta Vysoké Tatry.

Čo robiť vo Vysokých Tatrách na jeseň?

Cez zimu je jasné, aký budete mať program. Budete sa venovať lyžovaniu v Tatrách. Čo ale na jeseň? Keďže koncom októbra sa končí oficiálne sezóna a uzatvárajú sa viaceré chodníčky, je nutné poctivo vyberať turistické trasy, aby ste nedostali pokutu.

Na jeseň vo všeobecnosti odporúčame tieto destinácie/ trasy – Chata pri Zelenom plese, Ostrva, Popradské Pleso, Hrebienok, Zamkovského chata, Téryho chata, ale aj Symbolický cintorín.

Okrem klasických turistických trás odporúčame prechádzky okolo Štrbského Plesa, Múzeum TANAPu, ale aj obľúbenú Tricklandiu.

Zdroj obrázka:

Autor: Roman Vanur / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokViete v ktorej dámskej obuvi sa budete cítiť na jeseň maximálne pohodlne?
Ďalší článokDôležité pravidlá pri praní, ktorých by ste sa mali držať
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.