Opäť sú na výslní a kraľujú v našich príbytkoch – moderné, štýlové, dizajnové. Áno, také sú koberce dneška

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Obľúbené svojho času, zdobiace naše domácnosti a nebola jediná miestnosť, v ktorej by sme ich nemali. Také boli koberce v minulosti, dnes sa opäť hlásia o slovo a stávajú sa čoraz viac obľúbenejšími v našich domovoch. Dokonale sa v nich snúbi praktický účel s eleganciou a estetikou. Kladieme si ich do každej miestnosti a vyberáme ich podľa veľkosti, umiestnenia, prispôsobujeme farebné prevedenie, materiál i tvar. Súčasná doba praje kobercom a my si niekedy z toho množstva a ponúk nevieme vybrať.

Vsaďte na elegantné a štýlové kusové koberce

Ste zástancami kobercov v domácnosti, ale zároveň nechcete nimi pokryť celú podlahu? Skôr ich beriete ako praktický a estetický doplnok izieb? V takom prípade vám veľmi dobre môžu poslúžiť práve zaujímavé dizajnové kusové koberce, ktoré skrášlia váš príbytok a splnia aj svoju praktickú funkciu.

Ako vyberať kusový koberec, aby sme boli čo najspokojnejší s jeho výberom a dokonale ladil s danou miestnosťou? V prvom rade je dôležitý výber materiálu. Hoci kusové koberce z prírodného materiálu, ako je napríklad vlna, sú o niečo drahšie, rozhodne sa ale oplatí do nich investovať. Majú totiž dlhšiu životnosť,mäkšie a vyznačujú sa pomerne vysokou izoláciou. Môžete chodiť po takomto koberci aj bez papúč a nebudete cítiť zimu či chlad.

Tvar a rozmer sú tiež dôležité parametre, ktoré berieme do úvahy pri výbere kusového koberca. Rozmery kusových kobercov treba prispôsobiť danej miestnosti, v ktorej sa koberec bude nachádzať a čo sa týka tvaru – výber je rozmanitý. Môžete si vyberať okrúhle, oválne, štvorcové alebo obdĺžnikové kusové koberce. Výber tvaru je veľmi individuálny a úzko súvisí so štýlom, ktorý preferujeme. Rovnako to platí aj o farbe a motíve koberca, každému lahodí niečo iné.

Dnešné módne trendy „diktujú“ aj kobercom

Je samozrejmé, že koberce vyberáme podľa vlastného vkusu, preferencií, jednotlivých miestností, do ktorých ich chceme umiestniť. Pravdou však je aj fakt, že koberce tiež podliehajú súčasným módnym trendom a možno povedať, kráčajú s dobou. Výrobcovia a obchodníci v oblasti kobercov sa riadia dopytom zákazníkov a vyrábajú tie koberce, ktoré sú jednoducho žiadané.

Napríklad sú čoraz viac obľúbené koberce s rôznymi grafickými tvarmi, samozrejme, viac-menej jednoduchými, ktoré lahodia oku a skvelo ladia s ostatným zariadením v danej miestnosti.

Dosť často je v poslednej dobe preferovaný minimalizmus, aj čo sa týka kobercov, preto pojem moderné koberce má široký záber a pre každého z nás je zaujímavý iný koberec. Každopádne, ponuka štýlových moderných kobercov je bohatá a naozaj je z čoho vyberať. Výber bude jednoduchší, ak si vopred ujasníme, čo od daného koberca očakávame.

Zdroj obrázku:

Interior Design / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokRodinný film Poly prináša na plátna kín dobrodružnú záchranu cirkusového poníka
Ďalší článokNadupaný špionážny triler Padlý anjel
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.