Čo sa deje s vaším telom, keď dlho nemáte sex? Budete nemilo prekvapené

nemáte sex
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Dobrovoľný celibát ešte nikdy nikoho šťastným neurobil. Ak si myslíte, že keď dlho nemáte sex a nič to s vami nerobí, ste na veľkom omyle. Spomeňte si na tie tony zjedenej čokolády, vypotené litre potu v telocvični, časté hádky a nepredvídateľné výbuchy zlosti a utajovaný workoholizmus, za to všetko môže dlhodobý a najmä nedobrovoľný celibát.

Čím dlhšie sme bez uspokojenia našich sexuálnych chúťok, tým viac sa meníme. K horšiemu. Viete, čo sa stane, ak dlho nemáte sex?

Napätie, frustrácia a nervozita

Hovorí sa, že nervózni ľudia sú zrejme dlhšie bez sexu. Niečo na tom pravdy je, aj keď si to len málokedy priznajú a pripustia. Už po troch dňoch až týždni sa prejaví nielen frustrácia, ale aj nekontrolovateľné výbuchy zlosti, zmeny nálad a hlavne nespokojnosť a strata nadhľadu. Okrem vašej psychiky si to odnesie aj váš vzhľad. Začnete byť vizuálne nepríťažlivé. Skúste sa pozrieť po kvalitnom sexe do zrkadla. Vidíte? Vyzeráte, akoby ste práve prišli z liftingu, vaša pleť len tak žiari.

Workoholizmus

Čím viac pohlavný styk odsúvate, tým je pre vás prirodzenejšie žiť bez neho. Mnohé presviedčate samy seba, že sex vlastne ani nepotrebujete a všetok svoj čas a energiu venujete kariére. Nie je to tým, žeby ste sex nepotrebovali, potrebujete ho, no túžbu sa snažíte potlačiť niečím iným, zvyčajne spomínanou prácou. Potom sa nemôžete čudovať, že sa z vás stane suchárka a karieristka. Vezmite si aspoň deň voľna a poriadne prevetrajte s partnerom periny. Uvidíte svet hneď v krajších farbách.

Cítite konkurenciu za každým rohom

Dlhé týždne bez sexu. Pre niekoho bežná rutina, pre niekoho nepredstaviteľné utrpenie. Niekoľko týždňov bez uspokojenia a endorfínov má negatívny dopad aj na vaše sebavedomie. Cítite sa menejcenná, v každom vidíte dokonalejšieho človeka, jednoducho konkurenciu. Následkom toho sa mení aj vaše správanie. Z milej a dobrosrdečnej ženy sa stáva zatrpknutá a ufrflaná päťdesiatnička.

Ruka v ruke s neverou

Ak sa raz vzdáte sexuálnych „hrátok“ na dlhší čas, začínať s tým nanovo bude rovnako ťažké, ako keď prestanete chodiť do posilňovne a zrazu ste na úplnom začiatku. Každé zblíženie s partnerom budete brať ako niečo, čo si musíte doslova „odrobiť“. O striedaní sexuálnych polôh už ani nehovorím. Samozrejme, zo všetkého budete obviňovať svoju drahú polovičku až do doby, kedy si nenájde inú – milú, dobrú a hlavne takú, ktorá nebude brať sex ako povinnosť, ale ako potešenie.

Foto: www.unsplash.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKrimi dráma Joker príde do kín už túto jeseň a predstaví zrod známeho zloducha
Ďalší článokZbavte sa neporiadku s feng šuej: Radí expertka na očistu Karen Kingstonová
Som večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Milujem jahody, čokoládu a nezábudky. Mojím heslom je: "Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.